Płonąca lampa

Tłumaczenie: Maria Górna
Cykl: The Dreamlight (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Burning lamp
Fantastyka blask snów
Wanda

Płonąca lampa ukazuje historię przodków bohaterów Blasku snów. Oboje posiadają niezwykłe moce. Ale on naznaczony jest legendarną klątwą, którą zdjąć może tylko potęga jej miłości. Towarzystwo Wiedzy Tajemnej narodziło się z pasji dwóch przyjaciół, którzy stali się śmiertelnymi wrogami. Jeden z nich, alchemik Nicholas Winters, stworzył płonącą lampę o niezwykłej mocy, która mogła naznaczyć...

Płonąca lampa ukazuje historię przodków bohaterów Blasku snów.
Oboje posiadają niezwykłe moce. Ale on naznaczony jest legendarną klątwą, którą zdjąć może tylko potęga jej miłości. Towarzystwo Wiedzy Tajemnej narodziło się z pasji dwóch przyjaciół, którzy stali się śmiertelnymi wrogami. Jeden z nich, alchemik Nicholas Winters, stworzył płonącą lampę o niezwykłej mocy, która mogła naznaczyć kolejne pokolenia nadzwyczajnymi talentami, ale i obłędem?. Dwa wieki później dręczony halucynacjami Griffin Winters, otoczony ponurą sławą król przestępczego imperium, jest przekonany, że dosięgła go rodzinna klątwa. I że zdjąć ją może tylko kobieta, do której należy płonąca lampa: piękna i tajemnicza Adelajda?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

zabielka | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 07 marca 2014

Początek był nie łatwy, nie mogłam się połapać kto jest kim. Jednak gdy akcja się rozwinęła, zrobiło się milutko. Polecam serdecznie i wyruszam na poszukiwania pozostałych tomów sagi... :)

Ulka | 2014-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Kolejną powieść o przodkach Blaskach snów zaliczam do udanych. Ciekawy wątek Griffina i Adelaide zakończony szczęsliwym związkiem. Kto lubi tego typu powieści spodoba mu się, :)
Polecam:)

Justyna Antoniewicz | 2015-06-16
Przeczytana: 2015 rok

Amanda Quick jest moją ulubioną autorką romansów zachwycona jestem tą książką.
Adelaide ma magiczną, płonącą lampę co posiada wielką energię i moc snów.
Historia barwna i piękna, na szczęście odnalazła upragnione szczęście, miłość swego życia.
Przecudna, urocza książka bardzo mnie się podobała jestem miłośniczką takich romansów lubię czasami poczytać zagłębić się w tajemnice, a także w jej historię.
Wciągająca i chwytająca za serce opowieść polecam bo warto!!!!

Violy | 2011-01-15
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Amanda Quick to autorka prawie trzydziestu powieści romantycznych, fantasy i thrillerów. Poznałam ją dzięki "Płonącej lampie", jednak jestem pewna, że to nie ostatnie zbliżenie do utworów tejże autorki. Kiedy zobaczyłam książkę w zapowiedziach grudniowych, zaczarowała mnie okładka, która w rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej. Zawsze odrzucały mnie powieści tego typu, jednak, zawsze musi być ten pierwszy raz.

Książka jest drugim tomem Trylogii "Marzeń Światła". Mimo, że nie czytałam pierwszej części, doskonale zrozumiałam tą. Utwór opowiada historię Griffina Wintersa, króla przestępczego świata, na którego przeszła klątwa jego przodka, Nicholasa. Griffin, którego męczą halucynacje jest przekonany, że pojawiają się pierwsze symptomy zmiany w cerbera. Jedyne co może go uratować to płonąca lampa, oraz kobieta, które potrafi ją ujarzmić, piękna, tajemnicza i niebezpieczna Adelajda.

W niezwykły sposób opowiada losy Adelaide- dziewczyny, która przeżyła naprawdę wiele, a przy...

"Coś najbardziej zbliżonego do czystego fantasy!!!"

Wypowiedziane żądanie zawisło w powietrzu, gdy stałam przed regałem mojej koleżanki, szczelnie wypełnionym czarnymi okładkami (jedynym kolorowym akcentem był zielonkawy "Książę mgły" Zafóna). W efekcie otrzymałam "Płonącą lampę" - od początku śmierdziało mi bynajmniej nie fantasy, ale paranormal romance - ale cóż, raz kozie śmierć. Trzeba spróbować wszystkiego.

Każdy czytelnik już chyba się domyślił, że do tego gatunku blisko mi jak Dumbldore'owi do Voldemorta, Frodowi do Saurona i... Nieważne. Uprzedzam więc, że recenzja może być pełna stwierdzeń fanów paranormal romance oburzających, ale mam nadzieję, że to przeżyjecie. W końcu sześć gwiazdek na dziesięć daję, jakby nie było. A więc, zapraszam do przeczytania recenzji paranormal romance według zwykłego śmiertelnika.

Na początku lektury pierwszym, co skłoniło mnie do powstrzymania się od defenestracji książki w cholerę, była atmosfera. Mroczna, pełna ukrytego napięcia i...

Monika | 2011-09-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2011
Przeczytana: 14 września 2011

Ciekawa historia. Na początku trochę się pogubiłam. Nie wiedziałam o co chodzi.
Cieszę się, że Adelaide i Griffn odnaleźli szczęście.

Magdalena | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Bardzo przyjemne romansidło. Podobne do "Blasku snów". Bardzo dobrze się czytało.

| 2012-02-22

bardzo fajna, mieszanina magi i miłości ;) polecam

CzarodziejkaSłów | 2014-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Niezbyt ciekawe

Mruczanka | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 maja 2013

Może ty też jesteś winny przysługę Griffinowi Wintersowi?

Griffin Winters za nic nie zaprosiłby do siebie nikogo z rodziny Jones, co było powiązane z pewną starą legendą Towarzystwa, jednakże wystarczyło, że na jego drodze stanęła niezwykła kobieta Adelaide Pyne, by okazało się, że nie dotrzyma danego samemu sobie słowa.

Amanda Quick świetnie potrafi opisywać uczucia, dzięki czemu nie ma się odczucia, że czyta się operę mydlaną. Miłość, która pojawia się między głównymi bohaterami, zostaje nam ukazana już na początku utworu i do ostatniej strony nie ma się jej dość. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła odczucia obu bohaterów, przez co sam czytelnik zaczyna tęsknić za swą drugą połówkę i uświadamia sobie, że to właśnie tego mu brakuje, tego towarzystwa, tej namiętności... Diamencik bym rzekła, a to przecież tak jakby romans i to którego akcja odgrywa się w...