Star Wars Legacy Volume #4: Alliance
komiksy
Iwo

Niemal osiem lat temu admirał Gar Stazi wraz ze zdziesiątkowaną flotą Sojuszu Galaktycznego ledwie umknął z imperialnej pułapki nad planetą Caamas. Teraz ma szansę odwrócić losy wojny i zemścić się na Imperium i jego sithańskim władcy, Darthu Kraycie. Spróbuje zawładnąć najnowszym i najpotężniejszym okrętem wroga. Ale stawka jest wysoka - aby osiągnąć cel, Stazi musi narazić wszystkie jednostki swej wyczerpanej bojem armady i mieć nadzieję, że zemsta Cesarstwa nie dosięgnie jego bezbronnych sprzymierzeńców z planety Kalamar. Plan jest śmiały, ale czy można przypuszczać, że mający ze Stazim stare porachunki admirał imperialny Dru Valan nie spodziewa się ataku? Oto trzy opowieści z przyszłości świata Star Wars, rozgrywające się sto trzydzieści lat po śmierci Dartha Vadera i klęsce pierwszego Imperium.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Fantastyczny tom, połknęłam go w chwilę. Fakt, nie było w nim Cade'a, ale wcale mi to nie przeszkadzało. Nigdy bym nie pomyślała, że historia Rebeliantów może mi się tak podobać w tej serii. No i w końcu Sojusz pragnie porozumienia z Imperatorem Felem. Końcówka też była emocjonująca. Jak dla mnie, najlepszy tom tej serii.

MistrzSeller | 2012-04-04
Przeczytana: wrzesień 2009

Beznadzieja. Fabuła kompletnie zbacza z głównego wątku. Cade w ogóle się nawet nie pojawia. Mamy jakieś nowe kiepsko wprowadzone postaci, o których praktycznie nic nie wiemy. No i ostatnia historia zdradzająca co się stanie w 5 tomie.

RobbVM | 2014-12-30

Galaktyka w końcu się buntuje, przeciwko rządom Imperatora Krayta powstają nowi wrogowie. Czy Sojusz Galaktyczny poradzi sobie z Sithami i ich nowym, super niszczycielem?

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone