Świat nieograniczonych możliwości

Wydawnictwo: Illuminatio
Infinite Possibilities: The Art of Living Your Dreams
LonelyBluemoon

Mike Dooley to gwiazda z filmu "Sekret" i bestsellerowej książki o tym samym tytule. Swoje nauki przekazuje ludziom z całego świata, mówiąc o szczęściu, życiu i marzeniach. "Świat nieograniczonych możliwości" to nowe, inspirujące spojrzenie na znalezienie swojego prawdziwego celu w życiu, wykorzystanie wyobraźni i zaspokojenie wszystkich pragnień. Mike Dooley wyjaśnia, że marzenia nie są czymś przypadkowym. To przecież właśnie dzięki nim zaczynamy rozumieć prawdę o sobie. Twoje marzenia mają większy sens, niż ci się wydaje. Przypatrz się tak zwanym ludziom sukcesu. Czy są mądrzejsi od ciebie? Czy zasługują na więcej niż ty? Nie! Oni po prostu żyją tak, że świat zaczyna wyciągać do nich pomocną dłoń.
Tajemnica tkwi w tym, że "ludzie sukcesu" potrafią kreować własną rzeczywistość, własną wiarę i swoje szczęście. Każdy nosi w sobie pole nieograniczonych możliwości i sam decyduje, w jaki sposób będzie z niego korzystać. Spełnianie marzeń nie jest kwestią tylko ciężkiej pracy i wysiłku, to bardziej kwestia wiary, oczekiwań i pewności, że robisz to, co zawsze chciałeś robić, że spotykasz ludzi, których chciałeś spotykać i że jesteś dokładnie w tym miejscu, o którym marzyłeś. Otwórz swoje serce i umysł na duchowość, jakiej do tej pory nie znałeś. Największą przygodą jest życie samo w sobie, które daje nam mnóstwo nieograniczonych możliwości. Dzięki nim każdego dnia odkrywamy swoje miejsce na ziemi.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

Mani | 2011-02-26
Przeczytana: 2011 rok

Napis z okładki głosi, iż Mike Dooley to „gwiazda z książki i filmu „Sekret””. Jak o Dolley’u nie słyszałam, tak „Sekret” obił mi się o uszy już niejednokrotnie. Najpierw usłyszałam o niej przypadkiem, na blogu jednej dziewczyny. Co więcej, owa bloggerka, otwarcie mówiła, że książka ta zmieniła jej życie. Później, znalazłam ją w Empiku, ale gdy zobaczyłam, że jest to swego rodzaju wykład, stwierdziłam, że to zdecydowanie nie dla mnie. Być może teraz zmienię zdanie.
Myślę, że „Świat nieograniczonych możliwości” nie trafił do mnie czystym przypadkiem. Zgłaszając się do konkursu, w którym ta książka była nagrodą, nawet nie myślałam, że mogę ją wygrać. Po jej przeczytaniu już wiem, że nic nie dzieje się przypadkiem.
Głównym przesłaniem, które kieruje do nas autor, jest to, że „myśli stają się rzeczami”. Motyw przewija się przez cały tekst wiele razy i chcąc czy nie chcąc – musimy w końcu w niego uwierzyć, co zapewne było głównym celem autora.
Mike Dooley pokazuje nam, często na...

Kornelia | 2011-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 02 marca 2011
Mirosława | 2012-10-29

Każdy z nas ma marzenia i chciałby je zrealizować ale często kończy się to tylko na pragnieniach. Czy zastanawialiście się dlaczego innym to się udaje? Skąd biorą się tzw. „ludzie sukcesu?” Co powoduje, że korzystają z bogactwa i możliwości jakie stwarza Wszechświat? Co nas ogranicza, co przeszkadza by żyć tak jak chcemy a nie tak jak musimy? Książka „Świat nieograniczonych możliwości” Mike’a Dooley’a odkrywa przed nami wiedzę, która ułatwi zrozumienie odwiecznych praw wszechświata.
Mike Dooley to dowód na to, że myśl jest potężnym narzędziem i dzięki niej możemy wiele osiągnąć. Jest znany z książki i filmu pt. „Sekret”, gdzie wystąpił jako jeden z ekspertów. Nie jest on typowym nauczycielem duchowym. Zanim zaczął uczyć innych jak zmienić swoje życie, był księgowym i pracował dla firmy Price Waterhouse, udzielał się na polu biznesowym. Założył Totally Unique Thought z zamiarem rozprowadzania duchowych podarunków i koszulek. Z czasem przekształciła się ona w działający do dziś...

Wiktoria | 2013-02-24

Dooley tłumaczy większość rzeczy przez pryzmat wiary. Na początku myślałam: "Kurcze, będzie fajnie, książka da mi pozytywnego kopa." I na początku tak było (po jakimś czasie filozoficznej paplaniny). Poza tym wydaje mi się, że autor narzuca czytelnikowi swoje poglądy. Nieładnie, Mike - zawiodłam się.

Nie dotrwałam do końca, ale może dam jej szansę... kiedyś, gdy może nie będę uczulona tak na temat Boga.

Kamilia91 | 2018-01-09
Mako | 2017-07-21