Świat nieograniczonych możliwości

Infinite Possibilities: The Art of Living Your Dreams
Illuminatio
2011-01-01
2011-01-01
marzenia duchowość swoje miejsce na ziemi

Czy zastanawialiście się kiedyś nad znaczeniem słowa „marzenie”? Otóż według definicji Słownika języka polskiego „marzenie” to: „powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlający pragnienia, często nierealne”.

Wciągająca od pierwszego zdania książka Mike’a Dooley’a (amerykańskiego krzewiciela filozoficznego ruchu THE TOUGHT MOVEMENT, według którego myśli stają się rzeczami) stanowi zupełne przeciwieństwo powyższego wyjaśnienia, z opozycyjnym naciskiem na słowo „nierealne”.

Autor w nieco naukowym, aczkolwiek zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika tonie ukazuje nam jak marzyć. Dzieli się prostymi wskazówkami popieranymi własnym doświadczeniem. Dodatkowo stara się nakłonić nas do wdrożenia własnych praktyk w życie. W dość dobitny i nieustępliwy sposób (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) próbuje uzmysłowić nam, iż marzenie nie jest niczym magicznym i niedostępnym. M. Dooley stale podkreśla, że warto praktykować życie marzeniami. Nawołuje do modyfikacji tkwiących głęboko w naszej podświadomości przekonań oraz zmiany myślenia, co przyczyni się do urzeczywistnienia marzeń.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż autor traktuje czytelnika przede wszystkim jako dobrego człowieka. Próbuje przekonać nas do tego, że Każdy z nas jest idealny i wartościowy. Wpaja nam, że nie ma dla ludzi rzeczy niemożliwych do realizacji. Jesteśmy istotami stworzonymi na boskie podobieństwo, artystami, dla których nie istnieją żadne bariery. Nakłania nas do aktywności, zamiast słania biernych próśb ku siłom wyższym i tkwienia w poczuciu niższości i lęku przed Bogiem.

M. Dooley posługując się charyzmatycznym językiem przez co zachęca do czynnego i twórczego myślenia. Dzięki wydobyciu naszych myśli jesteśmy w stanie stworzyć każde dzieło jakie sobie wymarzymy.

„Świat nieograniczonych możliwości. Sztuka życia marzeniami” to pozycja dla osób, które chcą rozpocząć pracę nad swoim myślami i realizować nawet na pozór abstrakcyjne pragnienia. Autor z niesamowitą intensywnością wprowadza czytelnika w zagadnienia ludzkiej podświadomości. Książka M. Dooley’a stanowi pewnego rodzaju elementarz pozytywnego myślenia. Na pozór może wydawać się podręcznikowa, lecz sprawia, iż czytelnik czuje się wyjątkowym człowiekiem, dla którego nie istnieją żadne przeszkody.

Damiano

Dooley tłumaczy większość rzeczy przez pryzmat wiary. Na początku myślałam: "Kurcze, będzie fajnie, książka da mi pozytywnego kopa." I na początku tak było (po jakimś czasie filozoficznej paplaniny). Poza tym wydaje mi się, że autor narzuca czytelnikowi swoje poglądy. Nieładnie, Mike - zawiodłam się.

Nie dotrwałam do końca, ale może dam jej szansę... kiedyś, gdy może nie będę uczulona tak na temat Boga.

Nie dotrwałam do końca, ale może dam jej szansę... kiedyś, gdy może nie...

Każdy z nas ma marzenia i chciałby je zrealizować ale często kończy się to tylko na pragnieniach. Czy zastanawialiście się dlaczego innym to się udaje? Skąd biorą się tzw. „ludzie sukcesu?” Co powoduje, że korzystają z bogactwa i możliwości jakie stwarza Wszechświat? Co nas ogranicza, co przeszkadza by żyć tak jak chcemy a nie tak jak musimy? Książka „Świat nieograniczonych możliwości” Mike’a Dooley’a odkrywa przed nami wiedzę, która ułatwi zrozumienie odwiecznych praw wszechświata.
Mike Dooley to dowód na to, że myśl jest potężnym narzędziem i dzięki niej możemy wiele osiągnąć. Jest znany z książki i filmu pt. „Sekret”, gdzie wystąpił jako jeden z ekspertów. Nie jest on typowym nauczycielem duchowym. Zanim zaczął uczyć innych jak zmienić swoje życie, był księgowym i pracował dla firmy Price Waterhouse, udzielał się na polu biznesowym. Założył Totally Unique Thought z zamiarem rozprowadzania duchowych podarunków i koszulek. Z czasem przekształciła się ona w działający do dziś inspiracyjno – filozoficzny internetowy klub przygodowy. Tak mówi o sobie:
„Byłem wychowywany jako katolik, ochrzczony i gorliwy ale w pewnym momencie stwierdziłem, że wiele nauk, zasad, rytuałów stoi w sprzeczności i, co ważniejsze, nijak się ma do wniosków, które intuicyjnie wyciągnąłem.”
Książka „Świat nieograniczonych możliwości” jest efektem projektu, który początkowo był nagrany jako audio na płytach CD i do dziś stanowi światowy bestseller. Teraz i my możemy poznać jego przesłania i porady jak uczynić nasze życie lepszym. Autor podkreśla, że każdy z nas zasługuje na spełnienie swoich marzeń, na miłość, zdrowie, szczęście. Wszystkie odpowiedzi są w nas. Wystarczy ukierunkować myślenie na wybrany cel a życie stworzy nam warunki do zrealizowania go. Ta prawda wydaje się prosta i oczywista ale niewielu z nas ją sobie uświadamia.
Świat jest pełen możliwości, darów, szans, które możemy w każdej chwili wykorzystać. To my sami tworzymy rzeczywistość. Do przeprowadzenia zmian nie potrzeba wiele, nie musisz wkładać w to wiele wysiłku, środków finansowych. Wystarczy poznać zasady, które są odwiecznymi prawami, są z nami od zawsze ale zapominamy o nich lub nie uświadamiamy ich sobie. Jeżeli próbowaliście różnych metod bezskutecznie to być może przyczyna niepowodzeń były źle dobrane myśli.
Książek o kreowaniu życia, pozytywnym myśleniu powstało wiele i można by pomyśleć, że to jest kolejna publikacja powielająca schematy tego typu wydawnictw. Jednak autor przekazuje nam wiedzę w nieco inny sposób. Opiera się na swoich doświadczeniach, opowiada jak zmiany zachodziły w nim samym, jak zmieniło się jego życie dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu myśli. W każdym rozdziale zawarte są istotne kwestie z różnych dziedzin naszego życia: miłość, praca, zdrowie, finanse. To nie tylko poradnik życia ale też wiedza, która wyjaśnia jak działa myśl i jak ważną rolę spełnia w naszym życiu.
Książka Mike’a Dooley’ porusza wiele zagadnień, wyjaśnia schemat ich funkcjonowania i jak sobie z nimi poradzić. Dowiesz się m.in. co nas ogranicza w uzyskaniu upragnionego celu, jakie blokady i przekonania niesiemy z przeszłości, w jaki sposób radzić sobie z chorobami, co zrobić by znaleźć odpowiedniego partnera i stworzyć udany związek, jak ważna jest moc słowa i w końcu jak spełnić swoje marzenia. Na ponad 270 stronach znajdziesz praktyczne wskazówki, ćwiczenia, porady dotyczące praktycznego wykorzystania zawartej w książce wiedzy, która uzupełniona jest wyszczególnionymi ważnymi przemyśleniami, sentencjami podkreślającymi istotną myśl danego tematu. Na koniec autor umieścił dział „Narzędzia i Techniki” z praktycznymi ćwiczeniami oraz „Pytania i Odpowiedzi”.

Napis z okładki głosi, iż Mike Dooley to „gwiazda z książki i filmu „Sekret””. Jak o Dolley’u nie słyszałam, tak „Sekret” obił mi się o uszy już niejednokrotnie. Najpierw usłyszałam o niej przypadkiem, na blogu jednej dziewczyny. Co więcej, owa bloggerka, otwarcie mówiła, że książka ta zmieniła jej życie. Później, znalazłam ją w Empiku, ale gdy zobaczyłam, że jest to swego rodzaju wykład, stwierdziłam, że to zdecydowanie nie dla mnie. Być może teraz zmienię zdanie.
Myślę, że „Świat nieograniczonych możliwości” nie trafił do mnie czystym przypadkiem. Zgłaszając się do konkursu, w którym ta książka była nagrodą, nawet nie myślałam, że mogę ją wygrać. Po jej przeczytaniu już wiem, że nic nie dzieje się przypadkiem.
Głównym przesłaniem, które kieruje do nas autor, jest to, że „myśli stają się rzeczami”. Motyw przewija się przez cały tekst wiele razy i chcąc czy nie chcąc – musimy w końcu w niego uwierzyć, co zapewne było głównym celem autora.
Mike Dooley pokazuje nam, często na przykładach ze swojego życia, które były niezawodnymi dowodami na to, że to, o czym czytamy jest prawdą, iż wszechświat stwarza nam nieograniczenie wiele możliwości do osiągnięcia szczęścia, harmonii i dostatku. Wystarczy tylko tego chcieć. Czyż to nie łatwe?
Zazwyczaj nie czytam takich książek. Ba, trzymam się od nich z daleka. Tej, pewnie też nigdy bym nie przeczytała, bo wolę przeznaczyć czas na jakieś inne lektury. Rady, które owe lektury zawierają, zazwyczaj wydają mi się bezsensownymi mżonkami, które tak czy siak się nie ziszczą, po co więc marnować na nie czas.
W tym przypadku, na początku czytało mi się bardzo opornie. Widocznie, miałam złe nastawienie, gdyż nie potrafiłam się skupić, czytałam po kilka razy ten sam tekst, a czasem w ogóle nie wiedziałam, o czym czytam.
Na szczęście, po jakimś czasie zaczęłam się w to wkręcać, czytałam z zapałem i chęcią odkrycia coraz lepszych metod na zapewnienie sobie w życiu szczęścia minimalnym kosztem. W tym przypadku naprawdę zaczęłam to czuć. Wszystkie argumenty autora były dokładnie udowodnione, więc dlaczego nie miałabym zastosować ich w swoim życiu?
Metody przytoczone w książce są bardzo łatwe do zrealizowania. Jest to między innymi wizualizacja, pozytywne myślenie, czy stworzenie albumu z tym, co chciałoby się osiągnąć w najbliższej przyszłości (nowy dom, samochód, wymarzone wakacje).
Książka jest napisana w ciekawej formie, tekst przerywają wypisane większymi literami ciekawe i ważne sentencje, czasem otrzymujemy również listę pomocnych w działaniu wskazówek.
Każdy rozdział jest o czymś innym, ale w końcowym efekcie wszystko składa się na jedną, spójną całość, którą chętnie się zgłębia. Tak jak na początku książka mi się dłużyła, tak z biegiem czasu tempo czytania przyspieszyło przynajmniej o połowę.
Bardzo się cieszę, że Mike Dooley w jakiś sposób pojawił się w moim życiu. Co więcej, mam zamiar zastosować przynajmniej kilka jego rad. W niczym mi to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, może będę z tego miała jakieś korzyści.
Polecam wszystkim zagubionym duszyczkom, które nie boją się przeprawy przez książkę zgłębiającą właściwie was samych.

• Do recenzji
  • Biznes