Miami w ogniu

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja/Britt Montero". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Contents under pressure
powieść,
hunter

Zabity w policyjnej obławie niebezpieczny przestępca okazuje się byłym gwiazdorem futbolu. Britt Montero, podejrzewając większą aferę, rozpoczyna prywatne śledztwo. Policja związana tajemniczą zmową milczenie nie ułatwia jej zadania. Britt w poszukiwaniu prawdy dociera do informacji, za które w skorumpowanym świecie płaci się życiem...

Dorian_LC | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

ŹLI POLICJANCI Z MIAMI

Contents Under Pressure - przetłumaczona nie wiedzieć czemu na "Miami w ogniu". Bardziej pasuje inna wersja, z jaką się spotkałem - "Zawartość pod ciśnieniem". Autorką powieści, wydanej w 1992 roku, jest dziennikarka (zdobywczyni nagrody Pulitzera w 1986 r.) Edna Buchanan.

Dziennikarką, a dokładnie reporterką policyjną, jest także główna bohaterka "Miami w ogniu": mieszkająca z kotem, lubiąca jogging o wschodzie słońca, a także spacery po plaży, samotna i bezdzietna pół-Kubanka - Britt Montero. To istotne informacje zważywszy na fakt, że powieść jest napisana w formie narracji pierwszoosobowej - i wszystko, co czytelnik doświadczy jest przesiane przez błyskotliwy umysł pięknej, a zarazem dobrodusznej bohaterki.

"Miami w ogniu" napisana jest rzetelnie: opisy wprowadzają w klimat, dialogi są naturalne, a postacie wiarygodne. No i można dowiedzieć się naprawdę sporo o pracy reportera.

Powieści brakuje jednak polotu. O ile główny wątek można nazwać "z...

Vinga | 2016-11-24
Na półkach: 2004, Przeczytane