Żegnaj, Panie Prezydencie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Goodbye, Mister President
wspomnienia
Beata

"Poruszająca literacka wizja ostatnich wspólnych chwil opętanego żądzą władzy polityka oraz bezgranicznie oddanej mu kobiety. Jest 20 listopada 1963 roku. John i Jacqueline Kennedy spędzają noc w hotelu w drodze do Dallas. Nie wiedzą, że już za kilkanaście godzin Jackie zostanie sama na scenie historii? Barwnie napisana książka dziennikarki Paris Match prezentuje rozmaite oblicza prezydenta Stanów Zjednoczonych. Człowieka, który wygłaszał płomienne przemówienia, a prywatnie wyrażał się jak łobuz. Wyrafinowanego uwodziciela o twarzy anioła, o którym szeptano, że miał do seksu taką słabość jak generał Eisenhower do golfa. Powieść, oparta na licznych ? także tych mniej oficjalnych ? źródłach, odsłania kulisy związku JFK i jego żony. Co mogła myśleć i czuć Jacqueline, wiedząc, że jest częścią haremu Johna? Jak bardzo musiała kochać, skoro pozostała wierna potworowi, a po zamachu całowała jego martwe stopy? Świetne dialogi małżonków i ich przemyślenia składają się na frapujący tekst o wielkiej polityce, równie wielkiej miłości i bolesnej zdradzie. Powieść zamyka krótki rys historyczny przedstawiający losy klanu Kennedych po śmierci Johna."

PrzyAromacieKawy | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Idąc a ciosem, kolejna książka o Kennedych. Jest po prostu świetna. Bardzo ciekawie się czyta, szybko, bo książka jest bardzo ciekawa. To rozmowa Jackie i Jacka w pokoju hotelowym w dzień i noc przed słynnym przejazdem po centrum Dallas, podczas którego Jack Kennedy zostaje zamordowany.
To książka pełna jadu, nienawiści, żalu, wrogości. Fikcja, ale zagłębiając się w rodzinę Kennedych, coraz mocniej uważam, że para ta prowadziła ze sobą tak brutalne rozmowy na co dzień. Jest w tym wszystkim gdzieś głęboko miłość schowana, która ujawnia się na samym końcu książki, jednak zadeptana została przez politykę. Jackie wypomina mężowi wszystkie zdrady, uzależnienie od seksu, brak uczucia, błędy polityczne, tchórzostwo na arenie międzynarodowej. Obrywa się też jego rodzinie. Jack wyrzuca swojej małżonce zbyt dużą miłość do ciuchów, Europy i Paryża, sztuki. Zarzuca jej, że nie jest taka, jak Amerykanki, powinna pić herbatki z nie wydawać pieniądze obywateli na podróże. Złość ta ewidentnie...

magda | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Trudno powiedzieć, że książkę opisującą kilka ostatnich godzin życia prezydenta Kennediego spędzonych na w miarę burzliwej dyskusji z jego żoną, czyta się przyjemnie. Może lepiej użyć słowa łatwo. Bardzo wydelikacony obraz brutalnej rzeczywistości. Po lekturze jestem pewna, że bycie prezydentem lub jego żoną to bardzo nużąca rola życiowa. Brud, nuda, dramat w otoczeniu luksusów.

Rozziie | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013
monika | 2016-01-24
Przeczytana: 07 stycznia 2016

nudna , nudna ...........

aankaa | 2016-04-22
Arizona | 2015-10-19