This Side of the Grave

Cykl: Nocna Łowczyni (tom 5)
Wydawnictwo: Avon
Night Huntress
angielski
Iga

Danger waits on both sides of the grave… Half-vampire Cat Crawfield and her vampire husband Bones have fought for their lives, as well as for their relationship. But just when they’ve triumphed over the latest battle, Cat’s new and unexpected abilities threaten to upset a long-standing balance… With the mysterious disappearance of vampires, rumors abound that a species war is brewing. A...

Danger waits on both sides of the grave…

With the mysterious disappearance of vampires, rumors abound that a species war is brewing. A zealot is inciting tensions between the vampires and ghouls, and if these two powerful groups clash, innocent mortals could become collateral damage. Now Cat and Bones are forced to seek help from a dangerous “ally”—the ghoul queen of New Orleans herself. But the price of her assistance may prove more treacherous than even the threat of a supernatural war. …to say nothing of the repercussions Cat never imagined.

mclena | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

"O wiele już wolniej odwróciłam się do Vlada. Z uwagą przyglądał się swoim paznokciom, jakby jego ręce nie tonęły jeszcze w płomieniach, którymi rozsadził własnie głowę mięsożercy.
- Co to było, do diabła?! - wykrztusiłam.
- Przedwczesny wytrysk ognia - odparł. - Czasami mi się to zdarza. To niezwykle żenujące, nie lubię o tym rozmawiać."

Niestety, tak jak się spodziewałam, ten tom wypada jak narazie najsłabiej ze wszystkich - co nie znaczy, że jest zły. Wcale nie.

Kiedy w tomie czwartym Cat zostaje zmieniona w wampira, nikt oprócz paru osób nie wie, jak bardzo różni się od zwyczajowych krwiopijców. Wśród tych osób jest Apollyon - ghul, który był świadkiem jak Cat pod wpływem pirokinezy wysadziła głowę Gregora i słyszał wznowione bicie jej serca w przypływie silnego wzburzenia. W ten sposób Apollyon podburza ghuli do walki z wampirami. Kiedy w nieznanych okolicznościach zaczynają znikać bezpańskie wampiry, Bones i Cat próbują dowiedzieć się, kto za tym stoi i jaki jest tego cel....

Satis | 2014-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

To już piąta część serii Nocnej Łowczyni.
Cat i Bones poszukują osób odpowiedzialnych za zaginięcia wampirów, nie tylko z jego linio, ale też wielu innych. Jak się zdaję jest tylko jedna osoba. Ghul namawiających inne ghule by zabijały wampiry pod pretekstem tego, że one kiedyś zrobią z nich niewolników.
Apollyon rozsiewa wiadomości o tym że serce Cat nadal bije i na pewno stanie się hebrydą ghula i wampira by być silniejsza niż wszyscy inni.
Głupie plotki. Wiadomo że Cat nigdy nie pragnęła władzy.
Kolejne spotkanie z Marie, nazywająca się teraz Majestic. Dość irytująca kobieta. Odkryła sekret Cat i teraz chce ją wykorzystać.
Vlad to naprawdę odważny dupek. :D Poświęca się dla Cat, by ona mogła spróbować wykorzystać swoje nowe umiejętności.. Dobrze że nic poważnego mu się nie stało. To jeden z moich ulubionych wampirów.
Jest jednak jeden minus. Końcowa akcja. Jak dla mnie powinna być bardziej rozbudowana. Trochę za szybko poszła im ta wygrana. Nie było żadnych zaskakujących...

girl995 | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Często zdarza się, że po trzech tomach o tych samych bohaterach ich dalsze przygody stają się nudne, a autorzy zaczynają zbytnio mieszać w ich życiu. "This Side of the Grave" jest już piątą częścią Nocnej Łowczyni, a jednak przyjemność z czytania jest taka sama, o ile nie większa, jak na samym początku serii.

Od pierwszych stron autorka daje czytelnikowi to czego pragnie - akcję. Wszystko zaczyna się od przykutego do ściany nagiego wampira, którego przesłuchuje Cat. Mimo tego, że dziewczyna ma nad nim wyraźną przewagę w postaci swobody ruchów i wielkiego, srebrnego ostrza w dłoni, wampir jest niesamowicie arogancki.
W życiu Cat pojawia się nowy wróg i kolejne przeciwności losu, z którymi musi sobie poradzić.
Po raz kolejny, będzie musiała sporządzić listę priorytetów i zająć się rzeczami najważniejszymi.

Książka jest niesamowicie uzależniająca, mimo obietnic, że przeczytam ją powoli, delektując się nią, pochłonęłam ją w zaledwie dwa dni.

Jedyne co nie do końca mi się spodobało...

Lethea113 | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Z niecierpliwością czekałam na tłumaczenie tej części i kiedy w końcu się doczekałam, nie zawiodłam się! Świetna książka, nie można się od niej oderwać. Jest w niej i czułość, i brutalność, i oczywiście świetny humor. Czego więcej chcieć? Już nie mogę się doczekać, aż przeczytam następną część :)

little_angel_ | 2015-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2015

Jestem wielką fanką tej serii, jednak szczerze muszę przyznać, że tom 5 trochę mnie zawiódł. W odbiorze przede wszystkim przeszkadzał mi fakt, że czytałam po kolei tomy 1, 2, 3, 4, a następnie 5 i byłam nieświadoma faktu istnienia tomów takich jak 4,5 itd. I czytając tą książkę dziwiłam się dlaczego niektórych wydarzeń wspomnianych w książce w ogóle nie kojarzyłam. Dopiero po przeczytaniu zorientowałam się, że ominęłam opowiadania, których akcja dzieje się między poszczególnymi tomami. Radzę zwrócić uwagę na istnienie tych pośrednich tomów podczas zabierania się za serię.

Jeśli chodzi o fabułę nie wzbudziła we mnie takich emocji jak poprzednie tomy. Czytało się przyjemnie ale czegoś mi niestety brakowało. Akcja tego tomu dotyczy kontynuacji wątku odnośnie działań Apollyona, który zjednoczył Ghule i namawia do rozpoczęcia wojny z wampirami.

Banalnaa | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Jedna z moich ulubionych serii. Wprost kocham charakterki Cat i Bonesa.
Tworzą dla mnie najlepszą parą, o jakiej kiedykolwiek zdarzyło mi się czytać, a akcji książek nigdy nic nie brakuje. Polecam razy sto.

Marika | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

To już moje piąte spotkanie z tą serią.
I chociaż początkowo ta część nie wciągnęła mnie tak bardzo, jak poprzedni tom - kiedy to wątek Gregora był bardzo interesujący - to jednak potem akcja rozwinęła się jak zawsze, i nie zabrakło trupów, intryg i przelanej krwi. A końcówka świetna, więc tym bardziej mam ochotę przeczytać następną książkę z tej serii.

Mel | 2014-04-27

Wiernym fanom Cat i Bonesa będzie się podobać i tak ;) Tak jak mnie przykładowo ;) Jednakże ten tom słabszy.. w porównaniu z poprzednimi. Nie ma co się dziwić, to w końcu 5 część. Chyba, że w kolejnych autorka bardziej zaskoczy ;)

Paulina | 2012-08-16
Na półkach: Ulubione ;*, Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Nie zawiodłam się i tym razem. Może zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane, ale i tak jedna z lepszych książek, które czytałam.

Dzika_Róża | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

jak zwykle nie zawodna książka nie mozna się oprzeć przygodą Cat i Bonsa oraz ich przyjaciołom polecam.