This Side of the Grave

Okładka książki This Side of the Grave Jeaniene Frost
Okładka książki This Side of the Grave
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Nocna Łowczyni (tom 5) fantasy, science fiction
Nocna Łowczyni (tom 5)
Avon
2011-02-22
2011-02-22
Night Huntress

Piąta część serii o Nocnej Łowczyni. Jest w niej trochę mniej akcji niż w części poprzedniej, ale i tak ją uwielbiam.
Szykuje się wojna pomiędzy Ghulami i Wampirami, a pośrodku tego całego bałaganu znajduje się Cat.
Dodatkowo znajdzie ona nowego, niespodziewanego sojusznika.
Polecam.

Dodatkowo znajdzie ona nowego, niespodziewanego sojusznika.
Polecam.

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

"Odwróciłam się gwałtownie i wlepiłam wzrok w to, co zostało
z ghula. Jego ciało czarnymi plamami znaczyło ścieżkę na podjeździe,
a w miejscu, gdzie wcześniej była jego głowa, teraz znajdowała się
smolista gruda.
O wiele już wolniej odwróciłam się do Vlada. Z uwagą przyglądał się
swoim paznokciom, jakby jego ręce nie tonęły jeszcze w płomieniach,
którymi rozsadził właśnie głowę mięsożercy.
- Co to było, do diabła?! - wykrztusiłam.
- Przedwczesny wytrysk ognia - odparł. – Czasami mi się to zdarza. To
niezwykle żenujące, nie lubię o tym rozmawiać.

Z mojej prawej strony dobiegło pełne rozbawienia prychnięcie. Od-
wróciłam się w tamtym kierunku i zobaczyłam Bonesa, który patrzył
na Vlada z taką pochwałą w oczach, jak jeszcze nigdy dotąd. Zaraz jed-
nak spojrzał na mnie i sposępniał na twarzy."

"Odwróciłam się gwałtownie i wlepiłam wzrok w to, co zostało

Cudo! Cudo! Cudo!

Cudo! Cudo! Cudo!

Świetna część. Dobrze jest przeczytać najpierw opowiadania,
First Drop of Crimson i
Eternal Kiss of Darkness bo akcja tej części dzieje się później i jest zbyt dużo spoilerów.

Świetna część. Dobrze jest przeczytać najpierw opowiadania,
First Drop of Crimson i

jak dla mnie najslabsza ze wszystkich czesci ,co nieznaczy ze mi sie nie podobala mam tylko nadzieje ze kolejne beda lepsze.

Szkoda, że nie ma tłumaczeń polskich całej serii, bo historia jest świetna.

Szkoda, że nie ma tłumaczeń polskich całej serii, bo historia jest świetna.

W każdej części dużo się dzieje a nie które odzywki rozwalają ze śmiechu , bardzo szybko się też czyta , polecam .

Czuję, że to moja ostatnia przygoda z Cate i Bonsem. Odkładam serię.

Czuję, że to moja ostatnia przygoda z Cate i Bonsem. Odkładam serię.

• Wampiry