Krótka historia etyki

83-01-13348-1
filozofia, etyka, podręcznik
filozofia i etyka
Kasia

Książka ta to podręcznik do historii etyki, ale podręcznik niezwykły: pisany przez filozofa i erudytę zainteresowanego problemami moralnymi naszych czasów. W osiemnastu rozdziałach przedstawia on własne widzenie historii etyki - wskazuje najważniejsze w dziejach filozofii moralności problemy, dzieli się refleksjami nad ewolucją pojęć i koncepcji. Wiele uwagi poświęca etyce starożytnej, narodzinom etyki nowożytnej oraz współczesnym kontrowersjom etycznym. Etyka jest tu nie tylko dyscypliną teoretyczną, zamkniętą w świecie własnych pojęć, ale i dziedziną praktyczną, związaną z życiem określonych społeczeństw.
Autor kładzie nacisk na rozumienie zagadnień etycznych, nie zaś na ich opis. Dlatego właśnie książka stanowić będzie wsparcie interpretacyjne dla tych, którzy uczą się historii etyki, i dla tych, którzy jej nauczają.

Angst | 2017-02-14
Thane | 2016-10-22