Ekonometria finansowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik akademicki, w którym ekonometria finansowa jest rozpatrywana z punktu widzenia jej użyteczności w zakresie analiz giełdowych, w tym metod inwestowania. Rozdział pierwszy omawia metodologię badań ilościowych na rynku finansowym, drugi poświęcony jest opisowi mechanizmów oraz dostępności danych przedstawiających w sposób ilościowy te mechanizmy, trzeci dotyczy metod analizy technicznej, fundamentalnej i portfelowej. Wszystkie metody zostały zilustrowane przykładami z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Publikacja przeznaczona dla studentów uczelni ekonomicznych na kierunkach finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria do przedmiotów: ekonometria finansowa, analiza techniczna, analiza fundamentalna, teoria dywersyfikacji ryzyka.

martka | 2015-09-05
Przeczytana: 06 września 2015