Metodologia badań psychologicznych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14041-0
okruszek

Najczęściej polecany podręcznik metodologii badań psychologicznych! Omawia strukturę procesu badawczego, dobór prób, modele eksperymentalne i inne ważne zagadnienia metodologii. Umożliwia poznanie podstaw konstrukcji testów psychologicznych oraz interpretacji danych testowych. Zawiera liczne przykłady, schematy, tabele, tablice statystyczne i psychometryczne, pomagające w lepszym zrozumieniu...

Najczęściej polecany podręcznik metodologii badań psychologicznych!

Omawia strukturę procesu badawczego, dobór prób, modele eksperymentalne i inne ważne zagadnienia metodologii. Umożliwia poznanie podstaw konstrukcji testów psychologicznych oraz interpretacji danych testowych. Zawiera liczne przykłady, schematy, tabele, tablice statystyczne i psychometryczne, pomagające w lepszym zrozumieniu prezentowanych treści i zdobyciu uporządkowanej wiedzy.

Książka przeznaczona jest dla studentów psychologii oraz osób prowadzących badania empiryczne w psychologii, a także pedagogice, socjologii i innych naukach społecznych.

kaka84k | 2014-01-07

pomocna przy pisaniu prac

Ka_Ha | 2014-03-10

Przeczytana od deski do deski, jak mało która w trakcie studiów. Dla tych z zacięciem matematycznym lektura będzie przyjemnością. Dla pozostałych - polecam metodologię by Rubacha, o wiele bardziej przystępną i praktyczną.

trycha | 2014-03-07

Nie należy do lektur najprostszych. I jak się okazało z czasem, nie ma monopolu na jedynie słuszne podejście. Mimo wszystko książka wartościowa i obowiązkowa dla każdego praktyka tykającego się badań i diagnostyki.

Justyna Hübner | 2013-03-22

Nie przeczytalam tego dobrowolnie... mus byl.

anulla | 2010-06-03
Na półkach: Przeczytane, Moje własne

Moja statystyczna "biblia" ;)

książek: 2023
Agata | 2010-12-14
Na półkach: Mam, Przeczytane

Idealne w swej prostocie :)

Adoriano | 2016-10-05
Ryuuga | 2016-05-25