Historia myśli ekonomicznej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320817515
biznes, finanse

Podręcznik prezentuje rozwój myśli ekonomicznej na tle zmieniającej się gospodarki. Ponieważ już od XVIII wieku gospodarka rynkowa jest główną formą gospodarowania w świecie, to ówcześnie sformułowane teorie i powstałe nurty myśli ekonomicznej są w dużej części nadal aktualne i oddziałują na funkcjonowanie współczesnej gospodarki światowej. W podręczniku poświęcono więc tym teoriom i nurtom wiele miejsca, łącząc je z elementami teorii dawnych i teoriami współczesnymi w celu lepszego zrozumienia zarówno poglądów najbardziej znanych ekonomistów jak i mechanizmów działania gospodarki.

Robert | 2016-10-18
vinmcqueen | 2016-02-23