Wiersze i proza

Tłumaczenie: Zygmunt Kubiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kanon Literatury Światowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
83-7311-193-X
poezja
maciejka

Wydany przez "Świat Książki" tom "Kanonu Literatury Światowej" zawiera całość poezji oraz najcenniejsze teksty prozą największego pisarza w nowożytnej literaturze greckiej, Konstandinosa Kawafisa (1863-1933). "Pisarstwo niezrównanego poety, trwale wielbionego i naśladowanego przez luminarzy współczesnej kultury angielskiej, amerykańskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej, ukształtowane w...

"Pisarstwo niezrównanego poety, trwale wielbionego i naśladowanego przez luminarzy współczesnej kultury angielskiej, amerykańskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej, ukształtowane w Aleksandrii, nie tylko ukazuje nam jego świat wewnętrzny, ale otwiera też nowy dostęp do śródziemnomorskiej historii, która dla Kawafisa ciągle trwa, nie przemija: piękny książę Orofernes jest nam nie mniej współczesny niż człowiek z ulic Aleksandrii czy Warszawy. Liczne edycje moich prac Kawafisowych reprezentują nasz kraj w Muzeum Kawafisa przy ulicy Sharm el Sheikh w dzisiejszej Aleksandrii. Niniejszy zaś tom Świata Książki jest syntezą wszystkich tych prac, dołącza do utworów bogate komentarze oraz obszerny opis życia i kształtowania się sztuki Aleksandryjczyka, a przede wszystkim daje nową wersję przekładów, owoc upartej pracy prowadzonej przez dziesięciolecia, może już ostateczny" - Zygmunt Kubiak

Septimus | 2012-10-22
Atana | 2012-10-06