"Kochane Zwierzątka...": Listy Zbigniewa Herberta do przyjaciół - Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02816-3
Herbert, listy
hunter

Zbigniew Herbert zaprzyjaźnił się z Magdaleną i Zbigniewem Czajkowskimi w Londynie pod koniec lat pięćdziesiątych. Przyjaźń trwała aż do jego śmierci. Dokumentuje ją przepełniona serdecznością korespondencja, zawierająca wiele interesujących faktów z życia, a także cenne informacje dotyczące "biografii wewnętrznej" poety. Magdalena Czajkowska, która listy podała do druku, opatrzyła je obszernymi komentarzami - opowieścią o spotkaniach z niezwykłym człowiekiem.

gp_ | 2015-04-06
Mateusz | 2014-11-02