Podziemne królestwo Hitlera, tom 1

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
II wojna światowa
historyczna
hunter

Żadnemu aspektowi II Wojny Światowej nie towarzyszy tyle znaków zapytania, z żadnym nie wiąże się tyle tajemnic, co z mrocznymi podziemiami pozostałymi po Trzeciej Rzeszy. Ta książka - jako pierwsza na świecie - pokazuje pełną skalę zjawiska, którego celem było przeniesienie całego przemysłu zbrojeniowego pod ziemię, fabryk, laboratoriów itp. Oparta została w większości na odtajnionych materiałach archiwalnych. Tom 1 poświęcony został całemu planowi stworzenia podziemnej gospodarki oraz opisom obiektów na terenie Polski.

pozeraczksiazek | 2014-06-05

Książki Pana Igora nierzadko wywoływały kontrowersje. Czy pisząc ja trzymał się tzw. faktów historycznych? Bardzo duża część materiału ma przypisy, odnośniki, dokumenty. Dość sporo, niestety czarno białych zdjęć. Dla kogoś kochającego i ciekawego historii, na pewno rzecz warta uwagi. Choćby z uwagi na czysty fakt ciekawości tematyki.

Wisien | 2013-02-07
Przeczytana: 18 lutego 2013