Na marginesie...

Seria: Świadectwa
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
historyczna

Wspomnienia niezwykłego człowieka, urodzonego ponad dziewięćdziesiąt lat temu, świadka rewolucji bolszewickiej, pierwszej wojny światowej, ocalonego z Zagłady, więźnia sowieckich łagrów, adwokata występującego w procesach o zwrot żydowskiego mienia, zagrabionego w czasie drugiej wojny światowej i odszkodowania dla tych, którzy przeżyli Holocaust. Jest to zarazem wnikliwy obraz wieku widziany oczyma Polaka – obywatela świata.

źródło opisu: terytoria.com.pl

KathyLaPoz | 2011-02-01