Złapać Greka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-548-0
wakacje, Grecja, romans
malineczka74

Ewa pracuje w agencji reklamowej. Wyjeżdża na słoneczną Kretę, by nakręcić prestiżową dla firmy reklamę. Ale nie tylko... ma nadzieję na zmiany w swoim życiu. Zafascynowana szmaragdowymi wodami zatoki Mirabello, wzgórzami porośniętymi gajami oliwnymi, labiryntem kamiennych uliczek, tawernami i kafenionami w malowniczym porcie, rozsmakowuje się w leniwym klimacie wyspy. Oszałamia ją jednak...

Zafascynowana szmaragdowymi wodami zatoki Mirabello, wzgórzami porośniętymi gajami oliwnymi, labiryntem kamiennych uliczek, tawernami i kafenionami w malowniczym porcie, rozsmakowuje się w leniwym klimacie wyspy. Oszałamia ją jednak gwałtowna i niepohamowana namiętność Kreteńczyków. Czy w tym urzekającym krajobrazie i gorącej atmosferze Jędrek jej się oświadczy? A może dzięki Nikolasowi pozna smak prawdziwych uczuć i emocji?

AuroraBorealis | 2015-06-09
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Gdzie najlepiej (jeśli ma się oczywiście taką możliwość) czytać książki o Krecie – na Krecie rzecz jasna :).

I tak było też w moim przypadku, przeczytałam tą książkę właśnie na tej największej i pięknej greckiej wyspie podczas mojego ostatniego pobytu dokładnie tydzień temu. Miejsca, które są w niej wspomniane poznałam już nieco wcześniej, kiedy po raz pierwszy pojawiłam się na niej 3 lata temu szczególnie Zatokę Mirabello, Eloundę czy Agios Nikolaos. Teraz uzupełniłam dodatkowo swoje wspomnienia o zatłoczone typowo turystyczne Hersonissos i Malię (z piękną piaszczystą plażą)oraz wiele innych równie czarujących jak to jeden pan mi powiedział ;).

Perypetie Polki Ewy, która razem z ekipą pracowników wyjeżdża na słoneczną Kretę, by tam nagrać reklamę dla greckiego klienta. Niestety podczas pobytu okazuje się, że jej facet Andrzej po 4 latach związku postanowił zamienić ją na "lepszy model" oczywiście bez mówienia jej o tym i zaprzyjaźnić się bliżej z inną pracownicą - Justyną....

Ulka | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Wspaniała historia miłosna zakończona szczęśliwie. Dziewczyna, jadąc w celach biznesowych odnajduje swoje miejsce na ziemi u boku ukochanego Nikolasa. Czytając tę książkę, możemy podziwiać urokliwe miejsca wysp Greckich oraz poznawać ich zwyczaje, kulturę. Książka daje dużo optymizmu chociaż w pewnych momentach można znaleść miejsce na smutek. Powieść czyta lekko i przyjemnie:) Polecam:)

niki8025 | 2015-10-21
Na półkach: Posiadam 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2015

W swojej kategorii lekkich, obyczajowych książek, ta pozycja zdecydowanie jest bardzo dobra. Przeczytałam ją jednym tchem z uśmiechem nie schodzącym mi z twarzy. Jest to przyjemna lektura, którą czyta się w mgnieniu oka. Opisy greckiego krajobrazu urzekały i miało się nieodparte wrażenie, że widzi się to wszystko na własne oczy. Jak dla mnie książka bardzo sympatyczna pomimo, że równie bardzo przewidywalna. Jeśli ktoś chce odpocząć po przeczytaniu czegoś ciężkiego i wymagającego skupienia, to przy "Złapać Greka" zdecydowanie się rozluźni.

Anne_Joy | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z opinią
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Wspaniała książka na wiosenno-letni czas, pozwalająca wraz z główną bohaterką, Ewą przenieść się w przepiękne i urocze zakątki słonecznej Krety, a także poznać kulturę Kreteńczyków. Naprawdę trudno jest się od niej oderwać i żal ją kończyć. Burzliwy związek Ewy i Nikolasa śledzi się z niesłabnącym zainteresowaniem. Powieść jest świetnie napisana, zawiera mnóstwo ciekawych spostrzeżeń, dotyczących zarówno turystów, jak i mieszkańców wyspy. Mimo lekkiej przewidywalności, czyta się ją z prawdziwą przyjemnością i nabiera ochoty na odwiedzenie Krety! Szczere polecam:) Warto!

Moja ocena: 6/6 lub 9/10

beataj | 2011-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Sympatyczna historia Polki, którą w Grecji spotykają sporo niespodzianek - trudnych, smutnych, ale i radosnych, przyjemnych, wspaniałych. Książka tryska optymizmem, takim "mimo wszystko".
Na duszny wieczór5 - w sam raz :)

Miss_Jacobs | 2011-02-18
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Grecy. Muskularni bogowie o oliwkowej karnacji, tryskający optymizmem i chęcią do życia. Dlaczego więc by nie złapać jednego z nich? Z takim planem do słonecznej Hellady wybrała się główna bohaterka książki Alicji Góry.
Ewa, bo tak też było jej na imię jest niczym nie wyróżniającą się pracownicą agencji reklamowej, która realizuje zlecenie na spot promujący żywność. Zleceniodawcą jest Grek – stąd też tytuł.
Praca w pięknym miejscu z ukochanym przy boku. Czy może być lepiej? Nie, ale może za to może być gorzej. Oczywiście jest... Ukochany okazuje się podłym zdrajca, zostawiającym ją dla młodszej i ku uciesze czytelniczek głupszej. Zranione serce prowadzi do zmiany hotelu na własną rękę i poznaniu ludzi, którzy spróbują uleczyć jej serce. Czy im się uda? Pewnie po tonie mojej wypowiedzi domyślacie się odpowiedzi. Powiedźmy sobie szczerze każda czytelniczka sięgająca po romansidło zna zakończenie historii i jakoś nie przeszkadza im to w przeżywaniu razem z bohaterką.
Podobało mi...

aisah | 2014-02-14

Bardzo przyjemna książka, od której ciężko się oderwać w trakcie czytania. :) Na plus zaliczam dodatkowo poznawanie krajobrazu i kultury Krety. :)

Nina | 2014-01-16
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Książka do przeczytania na jeden raz. Romans, który się dobrze kończy.
Polecam przeczytać tym, którzy często jeżdżą na wakacje, bo pięknie jest pokazane jak należy się na nich zachowywać czyli "jak gość czy jak klient" - kapitalnie jest to uchwycone, nie zdradzę aby zachęcić do przeczytania.

Paulina | 2015-06-11
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Książka nie jest zła, ale też nie powala. Do przeczytania w nudną sobotę bądź niedziele. Spodziewałam się więcej.

Katy | 2014-09-11

Lekka, przyjemna, relaksująca i nawet wciągająca :)