Zmuszona do milczenia: byłam żoną wojownika dżihadu

Okładka książki Zmuszona do milczenia: byłam żoną wojownika dżihadu Doris Glück
Okładka książki Zmuszona do milczenia: byłam żoną wojownika dżihadu
Doris Glück Wydawnictwo: Alpress biografia, autobiografia, pamiętnik
978-80-7362-489-7
Martyna Chomiuk
islam biografia małżeństwo

Okładka książki Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Eugene Costello
Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Euge...
Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...
Okładka książki Sprzedane przez ojca Betty Mahmoody, Zana Muhsen
Sprzedane prze... Betty Mahmoody, Zan...

Jest to książka o ślepej miłości, o trudzie wyswobodzenia się z jej sideł i o próbie rozpoczęcia nowego życia. Jednocześnie czytamy o islamie, świętej wojnie, terroryzmie. Sam tytuł sugerował mi, że autorka została zmuszona do zmiany swojego dotychczasowego europejskiego życia. Czy tak faktycznie było? Przez kogo była zmuszona?

Bardzo pouczająca książka. Pokazuje jak bardzo potrafi zmienić się życie i jak zmieniają się ludzie ulegając różnym wpływom. Tragedia kobiety, która straciła ponad 10 lat ze swojego życia przez męża, który "pomagał ludziom i działał w organizacji humanitarnej". To jedna z tych książek, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że islam nie jest religią pokoju a jedynie przykrywką do przemocy i wojen.

Ciekawa książka przystępnie napisana, nie dłuży się ani nie nudzi. O ile faktycznie autorka nie przekoloryzowała historii to jest ona wstrząsająca. Mało się pisze o takim obliczu wojny w Bośni. Swoją drogą ciężko aż uwierzyć jak wyzwolona kobieta z Zachodu może tak się wplątać w związek z Arabem i być mu dozgonnie posłuszna, nawet jak dopuszcza się takich rzeczy.. Osobiście nie rozumiem takiego podejścia do miłości, no ale nie mi oceniać taką podstawę autorki.

Prawdziwa historia Doris Glück o walce i przetrwaniu. Autorka z wrażliwością opowiada przejmującą historię swojego życia u boku męża Egipcjanina, dla którego była w stanie zrezygnować ze wszystkiego. Urywa kontakty z przyjaciółmi, rodziną, wyjeżdża poza granicę swojego ojczystego kraju, a później godzi się na przyjęcie nowej religii.

Zmuszona do milczenia to opowieść na pewno o wielkim poświeceniu i miłości. O tym, jak miłości bywa ślepa i ile możemy poświęcić w jej imię.

Zmuszona do milczenia to opowieść na...

Bardzo wciągająca, książka na dwa wieczory, polecam!

Bardzo wciągająca, książka na dwa wieczory, polecam!

Książka dla wszystkich tych, którzy lubią, interesują się kulturą Wschodu. Autorka opisuje swoją prawdziwą historie, jak to zakochała się w mężczyźnie pochodzącym z Egiptu, wszystko ładnie pięknie do momentu, kiedy decydują się na wyjazd z Niemiec. Najlepszy mąż na świecie zmienia się całkowicie, podporządkowuje sobie żonę. Ta od tego momentu przechodzi piekło. Jednak nie potrafi od niego odejść, za bardzo go kocha... Warto przeczytać i poznać losy Doris Gluck. Niesamowicie mądra, wytrwała i silna kobieta. Pokazuje jak wiele można poświęcić i znieść w imię miłości.
Książka bogata w opisy/szczegóły dotyczące religii jaką jest islam, życia kobiet w kulturze wschodniej i dżihad.
Czyta się bardzo szybko.
Polecam tym, którzy lubią literaturę z cyklu: prawdziwe historie, kultura arabska.

Książka przeczytana jednym tchem. O tym jak miłość bywa ślepa i ile możemy poświęcić w jej imię. Rewelacja

wciagajaca historia ciezko przestac czytac jak sie zacznie :)

wciagajaca historia ciezko przestac czytac jak sie zacznie :)

Wstrząsająca. Bardzo długo nie mogłam o niej zapomnieć. Polecam!

Wstrząsająca. Bardzo długo nie mogłam o niej zapomnieć. Polecam!

Świetnie napisana. Dynamicznie. Do tego historia bardzo ciekawa pokazująca jak nagle choć niezauważalnie można się zmienić w kogoś kim nigdy nie chcielibyśmy być.

• Literatura faktu
  • Tematyka arabska
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie

Dodaj cytat z książki Zmuszona do milczenia: byłam żoną wojownika dżihadu