Zew pustyni

Wydawnictwo: Hachette Polska
Lockruf Saudia
literatura piękna
Alfalfa

Baza lotnicza w Dżuddzie jest jak największy harem świata – ponad dwa tysiące kobiet różnych narodowości, otoczonych murami i pilnowanych niemal na każdym kroku. Czy nowoczesna Europejka będzie w stanie odnaleźć w tym świecie – jakże innym od tego, w którym się wychowywała? Tu kobiety nie mają niemal żadnych praw – pogardza się nimi i ceni tylko ze względu na piękne ciało, a jednocześnie podbija się je, rozpieszcza, obdarowując drogimi prezentami i nakłania do prostytucji…

źródło opisu: Hachette, 2011

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/produkt/939,zew-pustyni-

Jeanette | 2018-07-27

Niestety nie dotrwałam nawet do połowy. Dużo nużących, nic nie wnoszących opisów (np. opis przebiegu egzaminu).

annlynn_ | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Rzadko tak nisko oceniam książki, a tej wyżej ocenić nie mogę. Staram się nie sugerować opiniami o danej pozycji w Internecie i tak też było w tym przypadku, co, niestety, okazało się błędem.
Książka pokazuje 5 lat z życia autorki, która przez ten okres pracuje jako stewardessa dla arabskich linii lotniczych.
Opis książki nijak się ma do treści. Nie wiem, jak dopuszczono tę książkę ją do wydania. Nie polecam, ledwo przebrnęłam przez prawie 400 stron (a mam tak, że jak już zacznę książkę to muszę skończyć).

Kanarek | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Troszkę rozczarowała mnie ta książka, sama tematyka jest bardzo interesująca (stosunki panujące w liniach lotniczych, życie stewardes od kuchni, z jednej strony blichtr, podróże, interesujące miejsca i ludzie a z drugiej prostytucja i rożne grzeszki), natomiast narracja i forma ciut chaotyczna,niespójna.

mangusta | 2017-11-13
Przeczytana: czerwiec 2017

Skusiłam się piękną okładką i ciekawym tytułem.
I to by było na tyle...
Książka nic nie wniosła, czytałam ją by tylko czytać.
Książka po przeczytaniu od razu trafiła na półkę do pozbycia się

Vivika | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Naprawdę starałam się dobrnąć chociaż do połowy, ale nie udało się mimo zachęcającej okładki.

smyk-finch | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Po co?
Przeczytana: styczeń 2017

Moje odczucia po przeczytaniu tej książki są takie:
Kiedy jesteś już za stara na prostytucję, ale wciąż musisz zarabiać jakoś pieniądze - napisz książkę o tym jak uprawiałaś prostytucję. Ludzie to kupią - temat chwytliwy, złapią się na opowieści o arabach i ciężkim życiu pięknej blondynki w ich kraju.
Wyszło z tego coś co jest nudne i niewyraźne a do tego bez żadnej pointy. W niektórych momentach czułam coś jakby posmyrało mnie zainteresowanie, ale szybko okazywało się że to tylko fatamorgana.
Nie polecam.

kingunia | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Moim zdaniem książka interesująca.życie praca stewardess opisana w szczegółach. Wciągająca przede wszystkim.

Aga P-nik | 2016-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Książka nudna, bez akcji czy jakichś ciekawszych wątków. Autorka chyba sama do końca nie wiedziała, co chce przekazać. Bardzo ciężko się czyta.

Beate | 2016-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Męczyłam, męczyłam i jakoś dotarłam do końca.Przed rozpoczęciem czytania czytałam opinie, że książka słaba, nudna, miałam nadzieję, że tak nie będzie...ale niestety opinie innych okazały się prawdziwe. Mi też ta książka nie przypadła do gustu, zwykłe opowiadanie, nic ciekawego. Nie polecam

Anita | 2016-03-18
Przeczytana: 21 lutego 2016

Bardzo lubię czytać o życiu kobiet w różnych kulturach. Pasjonujący temat. Niestety, tym razem książka okazała się nudna i chaotyczna. Historia sama w sobie jest nieciekawa, tytuł nie pasuje do zawartości książki,a treść nie ma ładu ani składu. Z trudem dobrnęłam do końca. Nie polecam.