Przygody Sajo i małych bobrów

Tłumaczenie: Wiktor Grosz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
The Adventures of Sajo and Her Beaver People

Inne wydania

Czy dwa małe bobry mogą zmienić życie dwójki małych Indian? Jak wielkie znaczenie ma przyjaźń , dobroć i szlachetność? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć – wybierz się w głąb kanadyjskiej puszczy i przeżyj wspaniałą wyprawę wraz z Sajo i Shapianem, i dwoma bobrami, nazywanymi przez Indian Małymi Braćmi…

Evik | 2015-05-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2015

Książka opowiada o dwójce indiańskich dzieci - Sajo i Shapian, które zaopiekowały się dwoma małymi bobrami.
Także o tym, że na świecie jest więcej ludzi dobrych, niż złych.
I o tym, że każde dzikie zwierzę najlepiej podziwiać na wolności.

książek: 2027

Jedna z tych najmilej wspominanych książek z dzieciństwa

Cineczka | 2014-06-22
Przeczytana: 1963 rok

Jestem szczęśliwą posiadaczką pierwszego polskiego wydania z 1957 roku. Książka zawiera ilustracje nakreślone ręką samego Autora -Szarej Sowy - WA-SHA-QUON-ASIN / GREY OWL. Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa. Czytałam z wypiekami na twarzy i świadomością, że „uczestniczę” w wydarzeniach i przygodach, które miały miejsce naprawdę. Polecam gorąco wszystkim - od lat 6 do 100 :)

Hania Jarczewska | 2012-12-04

Gdy czytałam tą książkę kilka lat temu, czułam się jakbym siedziała obok ogniska przy indiańskim wigwamie. To opowieść o dwójce młodych indiańskich dzieci i przyjaźni z bobrami
Grey Owl, czyli szara sowa, autor tej książki barwnie i ciekawie opowiada o przyjaźni miłości i poświęceniu oraz bogatej naturze. Polecam.

Karolina | 2016-05-25
Przeczytana: 19 marca 2016