Historia opuszczonego szałasu

83-03-01393-9
Indianie, Ameryka, bobry, traperzy
przygodowa
kosmateczka

"Historia opuszczonego szałasu" to przede wszystkim książka o bobrach, którym Grey Owl poświęcił znaczną część swojego życia, ratując te jedne z najinteligentniejszych stworzeń od zagłady. Jest to też książka o przeżyciach autora z czasów, kiedy był traperem i przewodnikiem leśnym, o pierwotnych mieszkańcach Kanady - Indianach, o ich zwyczajach, obyczajach i wierzeniach.

secc | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 lutego 2013

Grey Owl snuje opowieść o dzikim życiu, o dzikim zachodzie, o dzikim świecie, który choć wydaje się nieprzyjazny to tak naprawdę jest piękny. Wystarczy tylko kierować się jego zasadami, a stanie nam się bratem, przyjacielem, wszystkim.
Zlepek historii podzielonych na trzy księgi, składa się w zgrabną tematyczną całość.
Księga pierwsza składa się z trzynastu opowiadań i krótkiej legendy, która je poprzedza. Zdarzenia nie dzieją się za koleją, dlatego trzeba je traktować jako osobne. Autor wybrał zlepek epizodów z życia w Kanadzie północnej. Sama księga jest zatytułowana Opowieści z Kanady północnej.
Historie są najróżniejsze, począwszy od perypetii autora w surowym świecie, do pouczeń i wskazówek, wiedzy, którą nabył przez czas pobytu w owym miejscu. Można spotkać również historię starego Indianina, list pisany ręką czerwonoskórego i różnicę w postrzeganiu i opisywaniu świata przez tego człowieka. Możemy również poznać historię samotnego drzewa, która naprawdę jest piękna i...

Bałucki | 2015-09-05
zbiszyc1 | 2013-11-10