Swoje wiem i piszę

Wydawnictwo: EFOR Ewa Ambroziak
83-922472-0-5
sport
Mariola Kordos

Zbiór felietonów Zdzisława Ambroziaka - jednego z najwybitniejszych sportowców i dziennikarzy, pod redakcją Andrzeja Olejniczaka i Rafała Steca.
Książka składa się z najważniejszych felietonów Ambroziaka ukazujących się na łamach "Gazety Wyborczej", ich tematyka dotyczy różnych dyscyplin sportu oraz niebanalnych spostrzeżeń samego autora.

K8W | 2013-08-05

Zdzisława Ambroziaka zawsze łączę z siatkówką, ale w powyższym zbiorze zebrane zostały teksty o wielu sportach, sportowcach, wydarzeniach i zjawiskach sportowych. Znany siatkarz, dziennikarz, felietonista o sporcie wiedział wszystko, nie bał się krytykować, potrafił prostymi słowami wyrazić piękno sportu. Szczególnie wartościowe są jego wspomnienia dotyczące wielkiego siatkarskiego trenera, autora największych sukcesów polskiej siatkówki - J.H. Wagnera. Często wracam do tekstów Ambroziaka, traktuję je z wielkim szacunkiem, bo wyrażają niezwykłą mądrość autora.

Edi | 2014-10-19
ifionlycould | 2014-09-09