Podstawowe wiadomości o islamie, T. 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
islam, historia religii
filozofia i etyka
Feanor

"Podstawowe wiadomości o islamie" są autorytatywnym informatorem przeznaczonym dla wszystkich zainteresowanych zarówno religiami światowymi jaki i tendencjami rozwojowymi w cywilizacjach pozaeuropejskich. W tomie peirwszym omawia powstanie islamu, dzieje jego rozprzestrzeniania się i życie Mahometa. Zaprezentowane są też główne źródła wierzeń religijnych muzułmanów: Koran i tradycja Proroka....

W tomie peirwszym omawia powstanie islamu, dzieje jego rozprzestrzeniania się i życie Mahometa. Zaprezentowane są też główne źródła wierzeń religijnych muzułmanów: Koran i tradycja Proroka. Czytelnik poznaje podstawowe dogmaty islamu, obowiązku muzułmanów, a także prawo i teologię. Wiele uwagi poświęcono głównym ugrupowanium religijnym takim jak szyizm, wierzenia druzów i Kurdów.
[źródło: arabia.pl]

Ania | 2013-04-23

Książka ta zawiera niezbędne informacje o islamie przekazane w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Jeśli ktoś sięgnie po tę książkę na pewno zrozumie podstawy tej ciekawej religii jaką niewątpliwie jest islam.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: marzec 2010

Bardzo dobra książka, jedna z lepszych, jakie czytałam o islamie - jasna, przejrzysta treść, co jest godne uwagi ze względu na niesamowity gąszcz islamskich odłamów i sekt, które autor opisuje przystępnie i w zrozumiały sposób.

Tonatio | 2012-11-17

Powiedziałbym że "Podstawowe wiadomości" są dość rozległe i szczegółowe a co najważniejsze - przedstawione bez urojonego zachwytu dla muzułmanów.

bloodymaarta | 2017-03-03
Przeczytana: 12 marca 2017