Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie

Okładka książki Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie
Roger DavisLuis Escovar Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Personality Disorders in Modern Life
Instytut Psychologii Zdrowia
2005-01-01
2005-01-01
83-85452-88-5
Justyna Kotlicka, Helena Grzegołowska-Klarkowska, Anna Tabaczyńska, Magdalena Ślósarska, Maria Zakrzewski
psychoterapia psychopatologia DSM-IV zaburzenia osobowości

więcej Więcej

Przystępnie napisana pozycja szeroko prezentująca wiedzę z zakresu zaburzeń osobowości. Wspólne dzieło wielu badaczy zaowocowało potężnym kompendium wiedzy. Dziedzina tyle trudna, co ciekawa, na szczęście książka nie gmatwa się w zbyt rozbudowanej terminologii, choć przed lektura warto mieć choć podstawową wiedzę na temat zaburzeń.
Mnogość przykładów zaburzeń z opisem...

Ogromny kawał wiedzy przekazany w prosty i ciekawy sposób :)

Książka dobra, jednak opis terapii nie jest zadowalający. Terapeutą nie jestem aby ocenić książkę w porównaniu z innymi. Opis zaburzeń jest bardzo obszerny, a same zaburzenia podzielone na podtypy zaburzeń. Ponad 700 stron średniego formatu. Nie jest to książka na raz, ani na dwa razy, przynajmniej dla mnie. Najbardziej zaciekawiły mnie opisy czynników biologicznych. Mimo...

Znakomite ujęcie, świetna ksiązka ! Znakomicie się czyta!

Byłoby lepiej, gdyby nie wskazówki terapeutyczne na poziomie broszurki informacyjnej.

Książka przedstawia najważniejsze teorie na temat przyczyn powstawania zaburzeń osobowości i sposobów ich leczenia. Jedynym (choć poważnym) minusem są niektóre niefortunne i oceniające sformułowania (np. o osobach schizoidalnych z cechami osobowości unikającej i schizotypowej: "większość wiedzie żywot pozbawiony sensu, bezowocny i bezczynny")Generalnie jednak bardzo polecam...

Kompedium wiedzy na temat zaburzeń osobowości - omówienie każdego z nich: przyczyn, charakterystyki, poszczególnych typów, psychoterapii i trudności w leczeniu. Książka dobra zarówno dla specjalistów, jak i każdego zainteresowanego tematem.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie