Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
filozofia, historia, orient
religia

"Niech ta książka będzie próbą wyjaśnienia pewnego żartu, za którym stoi doświadczenie buddyjskiej filozofii. Będzie to, jak widać, wyjaśnienie nieco przydługie i zawierające niejedną dygresję, ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że i ono może być żartobliwe. Będzie to również wyjaśnienie zawierające sporą część buddyjskiej filozofii, bo to ona właśnie zmieniona poprzez medytację w żywe doświadczenie, staje się najlepszym powodem do radości, co niekoniecznie jest faktem powszechnie znanym." (ze Wstępu Autora)

Triskel | 2016-09-22

"Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka" jest pozycją filozoficzną autorstwa Artura Przybysławskiego. Jest to prawdziwa "filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka", która niejednokrotnie setnie mnie rozbawiła. Pozycja ta skierowana jest do europejskiego czytelnika, który o buddyzmie wie niewiele, a chciałby się dowiedzieć czegoś ciekawego w lekki i przyjemny sposób. Artur Przybysławski wyjaśnia w sposób oryginalny i zabawny podstawy filozofii buddyjskiej, dzięki czemu możemy poczuć prawdziwego ducha orientu.

Książka poprzez żarty i luźny kontakt z czytelnikiem, zabiera nas w daleką i niezapomniana podróż. Podstawy filozofii buddyjskiej zostały przedstawione ogólnikowo lecz przystępnym i dostępnym dla szerszego czytelnika językiem. Autor wyjaśnia tajniki medytacji oraz meandry buddyjskiej religii. Koncepcja bycia tu i teraz i przeżywanie szczęścia w danym, konkretnym momencie została wyłożona prosto, kawa na ławę. Artur...

Katarzyna Mitschke | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Warto, czyta się z szerokim uśmiechem na twarzy! Poza tym książka daje przystępny ogląd na filozofię buddyjską, i sądzę, że każdy - buddysta czy nie - znajdzie w niej parę inspirujących dla siebie myśli, które ułatwią życie.

Jacek | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Świetna książka: pod każdym względem. Oryginalna, dająca do myślenia, lekko sie czyta, a treści wcale nie są jakieś błahe. Przeciwnie - są ZASADNICZE i ważne. Może najważniejsze? Zdecydowanie polecam.

Rafał | 2016-10-21
Na półkach: Przebudzenie, Przeczytane

Bardzo dobra!
Lekka, pełna ciepłego humoru, rzeczowa, konkretna, a zarazem głęboka.

pigiel | 2013-04-19

Genialna książka Artura, tak samo jak jego wykłady, zachwycające

illumination | 2016-09-10

jedna z lepszych książek o buddyzmie

Nardinka | 2014-02-04
Przeczytana: 30 stycznia 2014