Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Artur Przybysławski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry religia
Wydawnictwo Iskry
buddyzm
religia
buddyzm

Artur Przybysławski w książce „Świat jest tylko umysłem” przedstawia podstawowe założenia filozofii buddyjskiej. Wyjaśnia, że świat w którym żyjemy jest nie niczym innym jak tylko umysłem. Brzmi dziwnie, ale autor za pomocą żartobliwych przykładów udowadnia, że takie stwierdzenie jest zdecydowanie bardziej logiczne niż założenie istnienia realnego świata na zewnątrz....

Książkę czyta się dobrze, momentami nieco ciężej, bo wymaga głębszego przemyślenia. Ale tego przecież należy spodziewać się po książce filozoficznej. Moim zdaniem, książki z tej serii mają prawdziwy potencjał wspomagania przebudzenia, na naszą prawdziwą naturę, tzn. mogą pomagać w transformacji życia.

Z pewnością już niejednokrotnie spotkaliście się z nazwą "buddyzm", czy to z brzmienia, jakichś książek, bądź też innych źródeł, jednak czy zastanawialiście się, jak tak naprawdę prezentuje się ich filozofia? Przyznam szczerze, że parę razy przeszukiwałam najróżniejsze strony w poszukiwaniu odpowiedzi, jednak żadna z nich nie dostarczyła mi tylu faktów, co ta książka....

• 2018
  • 2020_Plany czytelnicze
  • Chcę kupić
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • Posiadam - e-booki
  • Duchowość, okultyzm, wierzenia, etc.
więcej mniej