W głąb króliczej nory

Down the Rabbit Hole
978-83-7470-182-2
powieść,
hunter

Życie trzynastolatki jest ciężkie. Przynajmniej tak uważa Ingrid Levin Hill z miasteczka Echo Falls. Bo gdyby moja mama zawiozła ją na trening, Ingrid nie trafiłaby do domu Stukniętej Katie, by znaleźć się w złym miejscu o złym czasie. A przynajmniej jej buty, które tam zostawiła. Tam, czyli na miejscu zbrodni! Którą teraz sama może próbować rozwiązać, jak jej ido Sherlock Holmes. Ale kiedy? Skoro ma tyle problemów w szkole, w klubie piłkarskim i do tego jeszcze w amatorskim zespole teatralnym wystawiającym "Przygody Alicji w krainie czarów", z nią w roli głównej! Podobnie jak w przygodach Alicji, wydarzenia w Echo Falls stają się coraz bardziej niesamowite. Dyrektorka teatru ma poważny wypadek na scenie (ale czy to wypadek?), a szef policji nieustannie obserwuje Ingrid... Spokojne dotąd miasteczko staje się sceną prawdziwych koszmarów dla trzynastolatki.

marrrta4ever | 2014-07-24

W bibliotece książka ta przykuła mój wzrok sympatyczną okładką. Bez wahania wypożyczyłam ją, spodziewając się wciągającego kryminału z ciekawą główną bohaterką. Jeśli chodzi o Ingrid - istotnie nie zawiodłam się, intryga kryminalna również była dobrze wymyślona, aczkolwiek osobę przestępcy zidentyfikowałam już w połowie książki. I to nie dlatego, że wydedukowałam dokładny motyw, wcześniejsze zdarzenia, nie, po prostu brakowało potencjalnych sprawców. Bo kogo miałabym podejrzewać? Rodziców Ingrid czy też jej trenera piłki nożnej? A może samego komendanta Strade? Tak więc byłoby genialnie gdyby nie ten brak osób.

ksiazkobsesja.blogspot.com

witcherrie | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Co mogę napisać o ''W głąb króliczej nory''?
Po pierwsze.
Fantastyczna książka detektywistyczna dla młodzieży! Bohaterką jest 13-letnia Ingrid, a wydarzenia, które jej się przytrafiają są bardzo prawdopodobne i mogły się zdarzyć każdemu z nas. Ingrid kocha teatr, gra w piłkę nożną i ma idola- Sherlocka Holmesa. To właśnie do jego rad stosuje się, kiedy próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa Stukniętej Katie- kobiety z jej miasteczka Echo Falls.
Po drugie.
Lektura pisana jest prostym językiem młodzieży, choć na mój gust dialogi bohaterów są bardzo skąpe- nie wierzę, żeby w towarzystwie rodziny Levin-Hill nie było ani jednej gadatliwej osoby.
Po trzecie.
Żałuję, że dopiero teraz przeczytałam 1. część serii Ingrid na tropie, bo to świetna seria :)
Polecam

ScarlettBlack | 2014-02-10
Przeczytana: 26 lipca 2012

książka, która trzyma w napięciu. Do samego końca nie jest jasne, kto jest zabójcą.

vanilla | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Około 200 strony pokapowałam się kto może być zabójcą, ale końcówka i tak odkryła wiele faktów do których bym nie doszła, świetna książka.

ola2998 | 2012-02-05
Przeczytana: 2009 rok

Do końca nie jest się pewnym, kto jest zabójcą.

monika6754 | 2016-04-29
Jolka75 | 2016-03-20