Diament z Drury Lane

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Diamond of Drury Lane
978-83-237-8421-0
kryminał

Ostrzegam, że historia, którą za chwilę zaczniesz czytać, nie jest dla maminsynków. Przedstawiam Ci w niej świat, w którym sama żyję. Nie jest to świat salonów i wiejskich posiadłości, lecz kulisy teatru Drury Lane i ulice Londynu. Kto chce przetrwać w moim świecie, musi nauczyć się używać szorstkiego języka, którego słowa grzmocą jak pięści. Czy jesteś dość odważny, aby podążyć za mną? Jeżeli tak - czytaj dalej. Katarzyna "Kicia" Królewska.

Mia | 2015-07-20

10-letnia Katarzyna Królewska, zwana także Kicią, mieszka w teatrze Drury Lane. Pewnego dnia przypadkowo słyszy rozmowę pracującego tam pana Sheridana z nieznajomym mężczyzną o tajemniczym diamencie. Dziewczynka nie ma pojęcia, jakie przygody przeżyje przez jeden nieszczęsny diament...
Książka ta wielokrotnie spoglądała na mnie w bibliotece, aż w końcu zdecydowałam się po nią sięgnąć. Nie zawiodłam się, wręcz przeciwnie - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Bohaterowie są tajemniczy i interesujący, każdy może nie być tym, za kogo się podaje i skrywać jakąś tajemnicę. Fabuła trzyma w napięciu. Książka jest pełna zaskakujących zwrotów akcji. Jest napisana prostym językiem, choć zdarzyły się wyrazy, których nie zrozumiałam.
Serdecznie i z całego serca polecam!

Gosia | 2015-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Kicia Królewska to nie byle jaka dziewczynka. W tej małej bohaterce jest pełno energii i sprytu. Boryka się z przeróżnymi przygodami, czasem niebezpiecznie ważą się jej losy, życie wisi na włosku... Jest też tajemniczy diament i czarne charaktery, które za wszelką cenę chcą go zdobyć.
Jednym słowem: polecam :)

naczynie_gliniane | 2010-04-08
Przeczytana: 2010 rok

Golding tworzy zgrabną powieść, która tętni życiem, tryska humorem. Autorka sugestywnie odmalowała nie tylko sam teatr przy Drury Lane, ale także ulice Londynu, zwłaszcza okolice Covent Garden, gdzie gangi chłopaków walczą o terytorium, gdzie odbywają się mecze bokserskie na gołe pięści i gdzie mieści się targowisko, na którym wszystko zdarzyć się może. Realizmu przydaje tej opowieści także język i zachowanie bohaterów. Kicia – dziewczyna wychowana blisko ulicy ostrzega: „Kto chce przetrwać w moim świecie, musi nauczyć się używać szorstkiego języka, którego słowa grzmocą jak pięści”. I rzeczywiście mowa chłopców z gangu i samej Kici jest jędrna, kolokwialna, pełna soczystych przekleństw („stary pryk”, „zakuta pała”). Wydawca dodaje: „Jako miłośniczka Jane Austen, chciała (Julia Golding – dop. naczynie_gliniane) także dać prztyczek w nos telewizyjnym adaptacjom jej prozy, które Anglię przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku przedstawiały ślicznie i schludnie, podczas gdy w...

Chantal1003 | 2015-04-09

Nie wiem, jak zareagowałabym dzisiaj po przeczytaniu tej książki, ale kiedyś nie chciałam jej oddać do biblioteki. To pierwsza książka jaką czytałam z taką historią - niezła odskocznia od wampirów albo powieści o problemach dzisiejszej młodzieży, o które potykam się dosłownie wszędzie. Ciekawa akcja, przyjemnie się czytało.

weyra | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 października 2013

Lekturka miła, łatwa i przyjemna. Jak na jej rozmiary i opis na okładce, spodziewałam się bardziej rozbudowanego tła. Przydały by się jakieś wątki poboczne. Zreztą.... Jest ok. Od literatury dla młodzieży nie można tak dużo wymagać.

Grzanka | 2011-12-06

Zachęcona intrygującym opisem, postanowiłam sięgnąć po książkę. Cała...hmm...oprawa wydała mi się bardzo interesująca.

Po przeczytaniu odniosłam bardzo pozytywne wrażenia. Lekki i przyjemny styl sprawia, że książkę się niezwykle szybko czytało. Zgrabne, ładne opisy, naturalne dialogi ujęte w klamry fabuły prezentowały się nienagannie. Co do fabuły, to nieco mnie rozczarowała. Momentami zanudzała, chociaż cała intryga z Kapitanem Iskrą bardzo mi się podobała, aczkolwiek... Nie wiem, obecnie nie mam ochoty na ponowne przeczytanie właśnie z obawy przed nudą.

Zawiodłam się też na języku, który niby miał być wulgarny i prostacki, a okazał się... cóż, nie spełnił moich wymagań. Ogółem polecam, całkiem fajna lektura.

l0veOzzy | 2014-04-10
Przeczytana: kwiecień 2014

Szybka akcja, przyjazny język i genialna narracja "Kici" Królewskiej, to jest to, co najbardziej lubię w tej książce.

Monika | 2011-12-13
Przeczytana: 07 grudnia 2011