Wisła Kraków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-362-1
piłka nożna, Kraków
sport
Krzysiek W

Jak długo na Wawelu Zygmunta bije dzwon, tak długo nasza Wisła zwyciężać będzie wciąż- można usłyszeć w hymnie Wisły Kraków i piłkarze z białą gwiazdą na piersiach wygrywają. W 2008r. krakowski klub po raz jedenasty został mistrzem Polski. Ponieważ to już piąty tytuł dla Wisły w tej dekadzie, śmiało można nazwać krakowian najlepszym zespołem w kraju ostatnich lat. A to przecież tylko fragment 102- letniej historii, w której nie brakuje bohaterów, ludzi wybitnych, ale także i smutnych, ponurych wątków. Dlatego warto poznać klub, którego dzieje od samego początku związane są z krakowskimi Błoniami.

Maciej | 2014-02-11
Przeczytana: 2010 rok