Dzikie marzenia

Tłumaczenie: Michał Madaliński
Wydawnictwo: Alpress
Wildest dreams
Wanda

Joletta Catesse wraz z rodzinnym sklepem perfumeryjnym odziedzicza tajemnicę najpiękniejszego zapachu firmy. Legenda głosi, że był to ulubiony zapach Kleopatry. Niestety formuła niezwykłych perfum zaginęła, gdy jedyna osoba znająca recepturę nagle zmarła. Aby odtworzyć ich skład, Joletta udaje się w pełną przygód podróż. Przemierza pół Starego Kontynentu: od Francji za panowania Napoleona aż po tajemnicze ogrody Wenecji. Młodej kobiecie towarzyszy przystojny i wytworny Rone. Joletta z jednej strony jest pełna obaw względem obcego mężczyzny, z drugiej trudno jej się oprzeć namiętności. A niebezpieczeństwo zdaje się kroczyć za nią krok w krok...

joasia125 | 2014-08-26

Choć nie jestem fanką tego gatunku, sięgnęłam po książkę tylko i wyłącznie ze względów kosmetycznych. Główna bohaterka, Joletta Catesse, odziedzicza sklep perfumeryjny i tajemnicę najpiękniejszego zapachy firmy, który wg legendy był ulubionym zapachem Kleopatry. Niestety, "przepis" zaginął i nikt z żyjących go nie zna. W tym celu Joletta wyrusza w podróż do Francji i Włoch. W towarzystwie wytwornego Rone'a trudno jej odsunąć uczucia od obowiązków.
Jak potoczy się dalej ta historia? Czy kobieta odnajdzie formułę woni? Dlaczego czyha na nią ogromne niebezpieczeństwo?
Odpowiedzi na te nurtujące pytania odnajdziecie w książce. "Dzikie marzenia" są powieścią godną uwagi, oryginalną. Jedyne, co dla niektórych może zepsuć tę aurę, to wątek miłosny. Dlatego zachęcam, mimo to, do zapoznania się z lekturą. A może będzie inaczej!

Joanna | 2013-02-14
Przeczytana: 2009 rok

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam (pod koniec 2009 roku). Do lektury wtedy, a teraz też tak by było, zachęcił mnie opis na okładce. Zawiera wątek kosmetyczny i to sprawiło, że chciałam to przeczytać. Teraz też lubię takie wątki w książkach.

Książka „Dzikie marzenia” to romans z szukaniem receptury perfum w tle. Jednak wątek romansowy nie zniechęcił mnie do lektury, bo jak wspomniałam bardziej interesował mnie ten perfumeryjny.

Podsumowując polecam osobom lubiącym wątki kosmetyczne oraz fanom romansów.

(niedługo też przeczytam drugą książkę Jennifer Blake "Burza i blask")

Irena Krajewska | 2015-09-22
Przeczytana: 21 września 2015

Opowieść o dziewczynie wokół której kręci się mnóstwo osób. Ona nie wie komu ufać i podobnie czytelnik też błądzi, i zastanawia się nad postawą towarzyszącego jej partnera zadając sobie pytania: kto, po co, skąd się wziął?
Wszystko kończy się dobrze, ale miłość w tej powieści kwitnie trochę słabo.

Katarzyna | 2014-04-10
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Pomimo tego,że czas na czytanie mam zwykle póżnym wieczorem i w nocy książkę tą "pożarłam" w rekordowym tempie.Dwie,przeplatające się historie romantyczne bardzo mi przypadły do gustu.Lubię czytać,ale rzadko zdarza mi się uroić łzy tak jak przy tej książce.Fabuła poruszająca i wciągająca.Polecam:)

magda90255 | 2015-12-10
Przeczytana: styczeń 2010