The Black Opal
niebieska

Inne wydania

Małą Carmel znaleziono w ogrodzie zamożnego domu pod krzakiem azalii. Cygańskiego podrzutka przygarnęli państwo Marline'owie, choć wszyscy się zastanawiali, dlaczego - przecież można ją było umieścić w sierocińcu... Gdy Carmel skończyła jedenaście lat na dom spadło nieszczęście - pani Marline została zamordowana. Losy rzucają Carmel do dalekiej Australii, gdzie mężczyźni poszukują czarnych opali i gdzie czeka ją nowe, wspaniałe życie. Dziewczyna nie może jednak zapomnieć ponurych wydarzeń w Commanwood House. Po latach wraca do Anglii i gdy przypadkowo trafia znów do swego dawnego domu, tragiczne wspomnienia ożywają na nowo...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

książek: 1900
Gosia | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Druga książka Victorii Holt przeczytana przeze mnie. Nie zdawałam sobie sprawy, że napisała ona ich dość sporo. Na dodatek tworzyła jeszcze pod dwoma innymi pseudonimami (Jean Plaidy i Philippa Carr). Poprzednia książka dotyczyła II wojny światowej. Ta natomiast zawiera dość ciekawą i zagmatwaną historię dziewczynki znalezionej jako cygańskie niemowlę i wychowanej w w angielskim dworku na prowincji. Jej losy mają wiele zakrętów, jest wątek kryminalny i delikatny wątek romansowy. Książki Holt mają swój specyficzny urok, czyta się je przyjemnie i z zaciekawieniem. Są trochę banalne, ale jako miły przerywnik w sam raz.

zabielka | 2015-02-24
Przeczytana: 20 lutego 2015

Miałam nie mały problem z wystawieniem opinii tej książce,,, Nie ukrywa że mnie nie oczarowała, Na początku miałam wrażenie iż pisze ją dziecko przez co nie mogłam się odnaleźć w roli głównej bohaterki. Myślę że trzeba porostu mieć do niej osobliwe podejście. Mnie osobiście się nie podobała, była nudna i dopiero dobrze po połowie zaczęło się w niej coś dziać. Jednak jak zawsze nie zniechęcam nikogo do czytania. :) Pozdrawiam. :)

Justyna Antoniewicz | 2016-07-02

Bardzo lubię romanse Victorii Holt, a ten to mnie zaskoczył i to bardzo.
Opowieść opowiada o małej Carmel, która została znaleziona w ogrodzie u państwa Marline'ów oni przygarnęli dziewczynkę i wychowali...bardzo dobrze się mi czytało tę książkę zachwycona jestem wciąga niesamowicie do czytania,,urzekająca...przyjemna książka jestem pod zachwytem!!!!

Romans świetny i wciągający akcja dobra, trzyma w znakomitym napięciu...spędziłam przyjemnie czas przy książce:)
Naprawdę przyjemna, lekka książka zaskakuje, wzrusza przeczytałam jednym tchem.

Ilość stron: 335
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Bohaterką książki jest Carmel, której losy są bardzo ciekawe. Zostaje ona adoptowana przez pewną rodzinę. Żyje normalnie razem z pozostałymi dziećmi, które ma ta rodzina. Jednak potem wyjeżdża do Australii. Wraca po jakimś czasie stamtąd i to dlaczego wraca z takiego pięknego kontynentu ciekawiło mnie najbardziej. To jest też najciekawszy fragment tej książki zawierający wątek kryminalny. Mimo że lektura jest momentami nudna pozostanie moją ulubioną.
Polecam każdemu kto lubi dobre powieści.

W treści znalazłam ciekawe cytaty:
„Ludzie to skomplikowane istoty. Rzadko robią to, czego się po nich spodziewamy. (str 103)

„To częsty błąd oczekiwać, że dawni przyjaciele będą tacy sami jak w chwili rozstania. Wiem, podczas pożegnania przyrzeka się nawzajem wieczną przyjaźń, ale pamięć szybko się ulatnia i z dawnego uczucia nic najczęściej nie pozostaje”. (str 198)

„Ulubieńcy...

Pami | 2013-10-31
Przeczytana: 30 października 2013

Carmel jako niemowle zostaje znaleziona pod krzakiem azalii. Małżeństwo postanawia ją wychować wraz z trójką ich dzieci. Mijają lata. Dzieci rosną. W domu dochodzi do tragedii- ktoś morduje żonę doktora. Henry- najstarszy
syn zostaje w szkolnym internacie natomiast jego dwie przyrodnie siostry- Adelina i Estella zostają zabrane przez ciotkę. W tym momencie pojawia się ulubiony wuj- Toby. Zabiera z sobą Carmel w podróż statkiem tak jak jej obiecał.
Na statku Carmel poznaje swoją przyjaciółkę. Po drodzę nie obywa się bez przygód. Pod koniec podróży wuj wyjawia Carmel iż jest jej ojcem. Po dopłynięciu do Australii osiedlaja się u żony Tobiego. Mijają lata, Carmel jest już dorosła. Wyrusza z swą przyjaciółką doAglii na zaproszenie ciotki. Tam Carmel przeżywa wstrząs dowiadując się o śmierc doktora który opiekował się nią. Za wszelką cenę stara dowiedzieć się co tu tak na prawdę się wydarzyło. W tym czasie jej przyjaciółka wychodzi za mąż, a ona sama staje przed wyborem spośród trzech...

Klaudia95 | 2015-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Victoria Holt mile mnie zaskoczyła.
Doskonale znam schemat romansów historycznych: ona piękna, on przystojny- ale nie mogą być razem przez pewne przeszkody.
Wymienione przeze mnie rzeczy znalazły się w książce, ale zostały ukazane w fajnym świetle.
Carmel została podrzucona przez swoją matkę do domu Marline' ów. Tam doktor i jego żona, przyjmują Carmel.
Akcja rozpoczyna się - a właściwie rozkręca, gdy Grace umiera. Wtedy zadajemy sobie pytanie " co dalej?" i nie możemy oderwać się od książki.
Carmel była szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że jest córką Toby' ego. Wydaje się że jej życie będzie kolorowe. Ale tak nie jest...
Bohaterka nie jest tą szczęśliwą i ubóstwianą przez wszystkich dziewczyną - a wręcz przeciwnie, uważają że nie jest nic warta. A Carmel cały czas poczuwa się do obowiązku aby pokazać im na co ją stać i ile jest warta.
Zachęcam do przeczytania tej książki. Kto przyczynił się do śmierci Grace? Czy Carmel i Lucian odkryją kim jest sprawca? I kogo wybierze...

MoniS | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Bardzo ciepla, owiana tajemnica morderstwa i pelna wspomnien z dziecinstwa glownej bohaterki - Carmel. Idealna do spedzenia z nia zimnego wieczoru, w ogrzanym pokoju z goraca herbatka :)Czyta sie szybko, postacie zyja swoim zyciem, zaskakujace zakonczenie. Polecam.

Anita | 2012-03-15
Przeczytana: 14 marca 2012

Nudna, ciągnąca się. Cały czas liczyłam strony do końca (do którego zresztą ledwo dobrnęłam). Nie polecam.

Kasia W-ka | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Zwykła historia opisana bez żadnego napięcia, romansu, ekscytacji, ot po prostu historia. Mnie nie zachwyciła.