Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w działalności małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i w Hiszpanii. Symetria czy problem różnic

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

zarówno problematyka bezpośrednich inwestycji zagranicznych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, są szeroko podejmowane. Ich rozwój ma charakter praktyczny, który może być podstawą do tworzenia dorobku teoretycznego. Tworzona na tym gruncie wiedza staje się podstawą do wdrażania nowych rozwiązań oraz ingerowania i nawet kształtowania nowych zjawisk. Przedmiotem książki jest porównanie wpływu BIz na MSP w Polsce i w Hiszpanii. Szerokie pojmowanie problematyki BIz i MSP w literaturze polskiej dotyczy zarówno podejścia praktycznego, jak i teoretycznego, dlatego treść książki można potraktować jako swoistą rewizję i uzupełnienie dotychczasowego dorobku naukowego.