Zrozumieć nasz umysł

Tłumaczenie: Jan Mieszczanek
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Understanding our mind
978-83-7554-072-7
buddyzm, zen, wietnam, religia, budda, medytacja
filozofia i etyka
Jakub Szwedo

Tego autora nie trzeba przedstawiać, jego imię rozbrzmiewa w całym zachodnim świecie buddyzmu. Skromny wietnamski mnich, na stałe mieszkający we Francji, jest autorem wielu niezwykle wartościowych książek popularyzujących buddyzm w kręgach kultury europejskiej. Z noty wydawcy: Książka oparta jest na pięćdziesięciu zwrotkach, napisanych przez piętnastowiecznego mistrza buddyjskiego...

Z noty wydawcy:

Książka oparta jest na pięćdziesięciu zwrotkach, napisanych przez piętnastowiecznego mistrza buddyjskiego Vashubandhu. Thich Nhat Hanh pokazuje, jak nauki te mogą byś zastosowane we współczesnym świecie. Koncentruje się na bezpośrednim doświadczeniu rozpoznawania i przyjmowania naszych uczuć i spostrzeżeń. Mówi, że jakość naszego życia zależy od jakości nasion, ukrytych w naszych umysłach. Uczy nas, jak karmić nasiona radości i przekształcać nasiona cierpienia — aby mogły rozkwitać zrozumienie, miłość i współczucie.

CzarnaMucha | 2011-03-30
Na półkach: Level 29, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Potrafie programować, nauczyłem się tego jak byłem dzieckiem kiedy rodzice kupili mi komputer. Od tamtej pory programowałem tylko komputery. W tej książce znalazłem podstawy programowania umysłu. Ziarna bo onich mowa, są jak pierwsze wizje kodu który ma powstać, to od nich wszystko się zaczyna. Ta książka uzmysłowiła mi , że moje postępowanie w życiu to nic innego jak programowanie siebie, pokazała mi jak to robić lepiej i jak osiągać najlepsze wyniki.

johnybravo84 | 2010-11-25
Przeczytana: 10 maja 2009

Jeżeli ktoś ma potrzebę czytać takie rzeczy... Książka to opracowanie starodawnego tekstu tekstu buddyjskiego

Wegnostyk | 2016-09-26

Bardzo dobre wprowadzenie w buddyzm

Georgia | 2014-06-04

Wspaniała książka. Polecam!