Krakowskie podania, legendy i zwyczaje. Fikcja, mity i historia

Wydawnictwo: Verso
8391928136
podania, legendy, Kraków
historia
Weronika

Wznowienie "Krakowskich podań, legend i zwyczajów" trafia na rynek w niespełna rok po ostatnim wydaniu. To niewątpliwie dowód zainteresowania krakowian rodzimym dziedzictwem. Dla większości czytelników przywołane w ich historycznym kształcie i wyczerpująco skomentowane przez autora legendy okażą się nowe i zaskakujące. Niewielu jest zapewne krakusów, którzy wiedzą na przykład, że legenda o hejnale z Wieży Mariackiej ma amerykański rodowód... Julian Zinkow, łącząc dwa typy narracji i nadająć swojej książce walor zarówno literacki jak i naukowy, ukazuje, w którym miejscu kończy się legenda, a zaczyna historia - i na odwrót.

źródło opisu: Wydawnictwo Verso, 2005

Katarzyna | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Dla wszystkich wielbicieli Krakowa, którzy chcą bliżej poznać znane legendy i podania.

Weronika | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Mam, Zrecenzowane