Biomedyczne podstawy rozwoju z elementami higieny szkolnej

Biomedyczne podstawy rozwoju z elementami higieny szkolnej
83-7441-043-4
biomedyka, doleżych, medycyna
Valanthe

Celem autorów podręcznika Biomedyczne podstawy rozwoju z elementami higieny szkolnej było napisanie książki adresowanej do studentów kierunków pedagogicznych i psychologii, w tym także do studentów studiów wieczorowych i zaocznych. Uwzględniono zatem specyficzne trudności, przed jakimi jest postawiony student: - ograniczona do minimum liczba godzin wykładów i ćwiczeń przeznaczonych na...

- ograniczona do minimum liczba godzin wykładów i ćwiczeń przeznaczonych na przedmiot,
- konieczność samodzielnej pracy z podręcznikiem i często występujące trudności w dotarciu do piśmiennictwa uzupełniającego,
- rozmaitość realizowanych w ubiegłych latach programów szkolnych oraz znaczna dezaktualizacja zdobytej w szkole wiedzy z zakresu biologii i higieny, pogłębiona nieuniknionym zapomnieniem znacznych części materiału, szczególnie istotna w przypadku studentów studiów wieczorowych i zaocznych.

Ponadto autorzy uwzględnili fakt, iż student pedagogiki i psychologii będzie szukał w skrypcie przede wszystkim takich informacji, które są mu bezpośrednio potrzebne. Z założenia zatem nie jest to obszerne kompendium biologii, propedeutyki medycyny i higieny, ale — mimo kilkuset stron - ściśle sprofilowany podręcznik, zawierający tylko wyselekcjonowaną wiedzę. Umożliwi to przygotowanie się do zajęć przedmiotu Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania i zdanie egzaminu, gdyż podręcznik ten uwzględnia wszystkie treści programowe, objęte obowiązującymi standardami. Z drugiej strony niniejszy podręcznik może służyć jako źródło użytecznych informacji, które z uwagi na ich rozproszenie w obszernej literaturze z zakresu biologii, auksołogii, medycyny i higieny z ergonomią, są dla przeciętnego pedagoga i psychologa trudno dostępne.

Shino11 | 2015-03-04
Na półkach: Nauka, Przeczytane

Książka jest zbiorem prac kilku naukowców, profesorów, doktorów prawdopodobnie w większości z UŚ. Faktycznie w przystępny sposób podaje wiedzę, którą można przelać na zaliczeniową kartkę, a jeszcze lepiej- wykorzystać w życiu codziennym.
Profesor Bogdan Doleżych to bardzo mądry człowiek, który posługuje się pięknym, literackim językiem w mowie, co sprawia, że chętnie przychodzi się na jego wykłady. Opowiada interesująco, miesza informacje z własnymi przekonaniami, przemyśleniami.

Ewa Dżi | 2015-03-02
Przeczytana: 09 lutego 2015

Moim zdaniem to bardzo fajna książka i przydatna pozycja na studia:)
Dodatkowo "łopatologiczne tłumaczenie" bardzo ułatwia naukę.

NiefortunneZdarzenie | 2011-09-12
Przeczytana: luty 2011