Jak woda na pustyni

Eye of the beholder
83-7157-497-5
romans
Wanda

Kiedy Trask po wielu latach pojawiła się w Avalon, mieszkańcy tego miłego i trochę nawiedzonego miasteczka w Arizonie nie mają wątpliwości, że wkrótce rozpęta się burza, która zniszczy spokój ludzi. Aleksa Chambers ma znacznie więcej powodów do zmartwień. Zdolna i obdarzona niezwykłym wyczuciem, jeśli chodzi o sztukę XX wieku, obmyśla misterny plan, by odzyskać zawodową reputację. Ale burz to żywioł, który nie oszczędza nikogo i niczego. Czasem jednak w takim żywiole rodzi się coś nowego...

Ciekawa książka, napisana bardzo przyjemnym stylem. Opowiada ona o małym mieście Avalon i jego mieszkańcach. Niegdyś ojciec Truska zginął w wypadku samochodowym, jednak jego syn zawsze był przekonany, że kryło się za tym coś więcej i po kilkunastu latach powraca do miasteczka przy okazji otwarcia w nim ekskluzywnego hotelu, który niegdyś był marzeniem ojca. Spotyka w nim piękną kobietę, Aleksę Chambers, której ojca między innymi podejrzewał o zabójstwo. Mieszkańcy miasteczka przekonani są, że jego powrót rozpęta burzę, która zniszczy spokój wielu ludzi."Jak woda na pustyni" łączy ze sobą niezły kryminał z romansem. Książka bardzo wciąga i czyta się ją szybko, a co najważniejsze, fabuła ciekawi i mnie osobiście skłania, by sięgnąć po kolejne książki Jayne Ann Krentz.

Magdalena | 2013-11-12
Przeczytana: 08 listopada 2013

Bardzo polubiłam tą autorkę i czytam wszystkie książki, które wpadną mi w łapki. Generalnie podzieliłam je na dwie kategorie : te, które są sympatyczne, ale mało porywające i te fantastyczne.
Ta książka zalicza się do pierwszej z nich. Fajnie się czyta, ale nie jest dla mnie taka wspaniała.

Anna Baj | 2016-11-17
zosiaaa09 | 2016-11-07