Filozofia polityczna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kompendia Filozoficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1028-8
filozofia i etyka
Pasqual23

W swojej najnowszej książce profesor Marcin Król, przedstawia historię najważniejszych pojęć filozofii politycznej. W kolejnych rozdziałach kreśli zarys historii idei wolności, tłumaczy, czym jest polityczność, odpowiada na pytanie, dlaczego polityka nie może obejść się bez koncepcji natury ludzkiej. Król stara się także wyznaczyć cele i zadania, jakie stoją przed współczesną filozofią polityczną, która ponad wszystko ma pomóc ludziom przygotować się na zmianę świata. Napisana potoczystym, pełnym życia językiem, Filozofia polityczna Marcina Króla, to pozycja obowiązkowa dla każdego myślącego człowieka.

Mateusz | 2016-02-12
Przeczytana: 16 kwietnia 2017