Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby

Tłumaczenie: Beata Biały
Seria: Psychologia na Co Dzień
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Déshabillez-moi : psychanalyse des comportements vestimentaires
8360207488
ubrania, garderoba
czupirek

Sposób ubierania się jest zawsze elementem jakiejś historii. Po części wynika z naszego osobistego wyboru, po części zdeterminowany jest tym, co przeżyliśmy. Jest także manifestacją wolności jednostki w stosunku do bliskich, przyjaciół, znajomych. Ubiór to jeden z wątków kształtowania własnego ja, ukazujący sposób, w jaki postrzegamy samych siebie. Ujawnia nasze porażki i sukcesy. Odnajdujemy w nim ślady dzieciństwa, naszych kolejnych wcieleń, jak również wspomnienie naszych pierwszych relacji z innymi, a nawet frustracje i pragnienia rodziców...

Florianf | 2017-11-19

Nie da się tego czytać bez zgrzytania zębami. Równie głupia jak jej tytuł.

AngryMonkey | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Już pierwszy rozdział mnie zniechęcił do tej książki. Chodzę na studia psychologiczne oraz zajmuję się psychotetapią, w której także zwraca uwagę się na ubrania - jednak, mam wrażenie, że autorzy wygórowali ich wniosek dotyczący stroju (jak kobieta może nie chcieć swojego dziecka, bo ojciec kupił jej nowe ubranie?) i życia tych ludzi.
Zniechęciła mnie do siebie już po paru stronach, a ja tak szybko nie odpuszczam czytania książek (nie chciałam zapychać sobie głowy bzdurami, które nie mają grama prawdy w sobie).

miete | 2014-12-16

ble, ble ble ble ta książka to jedno wielkie ble ble ble - nie wierzę w psychoanalizę