Śladami Maryi : charyzmatyczne postacie z historii chrześcijaństwa

83-7168-753-2
religia, święci, Maryja, biografie
religia
kamk

Maryja to zwyczajna, a jednak w planach Bożych nadzwyczajna postać kobiety i matki. Milczenie Maryi przemawiała na przestrzeni wieków do wielu osób, które jednoczyła niewidzialna nić szczególnej pobożności skierowanej ku Matce Boga. W historii chrześcijaństwa znajdujemy zatem charyzmatyczne postaci zarówno świętych, jak Edyta Stein czy Faustyna Kowalska, jak również ludzi świeckich, autorów dzieł religijnych lub osób na drodze do chwały ołtarzy, jak np. męczennicy nieludzkiego systemu nazistowskiego i komunistycznego. Wszyscy oni w cały swoim życiu starali się podążać śladami Matki Bożej, znajdując w niej przewodniczkę w realizacji Bożych drogowskazów, aby osiągnąć pełnię miłości i niebiańskiego szczęścia.

Na półkach