Prawo sektora pozarządowego Analiza funkcjonalna

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376200491
biznes, finanse

Jak powinna wyglądać dobra regulacja prawna działalności organizacji pozarządowych, a więc stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów o charakterze non profita Kilka lat po wejściu w życie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wciąż brak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dr Maciej Kisilowski, pracownik naukowy (tutor-in-law) w Szkole Prawa Uniwersytetu Yale, wskazuje kierunek reformy prawa sektora pozarządowego, analizując funkcje, jakie sektor ten pełni w państwie demokratycznym, a także skuteczność istniejących rozwiązań prawnych w Polsce i w Stanach zjednoczonych. Książka będzie stanowić pomoc i inspirację dla działaczy sektora pozarządowego oraz legislatorów. Skorzystają z niej także pracownicy naukowi i studenci zainteresowani wykorzystywaniem dorobku innych dziedzin nauki w celu pełniejszego zrozumienia prawa i poprawy jego jakości. Autor jest specjalistą w zakresie prawa administracyjnego i zarządzania w sektorze publicznym, doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentem studiów magisterskich z zakresu nauk prawnych na Uniwersytecie Yale, z zakresu zarządzania w INSEAD oraz z zakresu ekonomii i polityki publicznej na Uniwersytecie Princeton. Wydanie książki zostało dofinansowane przez Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

m7ar | 2011-09-02