Wróćmy do ziół

Okładka książki Wróćmy do ziół Andrzej Czesław Klimuszko
Okładka książki Wróćmy do ziół
Andrzej Czesław Klimuszko Wydawnictwo: Instytut Prasy i Wydawnictw Novum Cykl: Moje widzenie świata (tom 3) poradniki
poradniki
Moje widzenie świata (tom 3)
Instytut Prasy i Wydawnictw Novum
1989-01-01
1989-01-01
zioła zdrowie leczenie

Książka jest podzielona na dwie części, pierwsza której się nie spodziewałam jest o rzeczach typu styl mieszkania, stronach świata, to w co się ubieramy, jaką rolę odkrywa biżuteria, woda, ruch, rola kaktusa, bursztynu czy nawet muzyki.
To wszystko jest dość ciekawe, lecz dopiero w drugiej części mamy wiele o ziołach i mieszankach ziołowych na konkretne schorzenia. Książka jest ciekawa dla zainteresowanych ziołami.

Jedyna czym książka mi podpadła to kontrowersyjne poglądy autora "Dla mężczyzny będzie zawsze piękniejsza kobieta, dla kobiety - mężczyzna jest przystojniejszy."
"Mężczyzna jest silniejszy , łatwiej zdobywa majątek , stanowisko, kierownictwo , kobieta natomiast jest słabsza, potrzebuje opieki, musi dlatego dbać o swój wygląd zewnętrzny, elegancja stroju i błyskotkami chce zdobyć mężczyznę dla siebie."

Ludzie, co to za je*ane głupoty! Chłop pisze, że białaczka szpikowa i limfoblastyczną to to samo i leczy się je nalewkami. Dramat. Przeżyłem białaczkę i jakbym tak się leczył to wąchałbym kwiatki razem z tym wizjonerem, i jasnowidzem!! Białaczka to nowotwór złośliwy i bardzo ciężko się leczy, nie mówiąc już o powikłaniach. Nie kupujcie tego. Powinni zakazać tej książki. Ciarki przechodzą jak się to czyta.

Kolejna wersja "Wróćmy do ziół leczniczych", tylko bardziej okrojona. Wpisanie niższej oceny zaburzyloby ocenę lepszych wydań. Stąd solidne 6/10.

Autorytet autora poważnie podważają jego teorie z kosmosu. Szczególnie w zakresie wpływu wyzwolenia seksualnego na zdrowie kobiety, czy też wpływu miesiąca urodzenia na zdrowie człowieka. Sporo mieszanek ziół, pytanie, czy skutecznych.

Raczej przejrzane niż przeczytane. Za bardzo niefortunne uznaję połączenie ziołolecznictwa z bioprądami, biomagnetyzmem czy wywodami seksuologicznymi. Uważam, że podważa to autorytet autora w kwestii ziół oraz miesza niepotwierdzone badaniami teorie z ziołolecznictwem. Szkoda. Oprócz kilku rad z którymi można się zgodzić lub nie mamy do dyspozycji przepisy na lecznicze mieszanki ziół. Czuję niedosyt.

Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że autorem książki jest duchowny, to treść jej może momentami zaskakiwać. Klimuszko patrzy na człowieka w sposób bardzo holistyczny - zwraca uwagę na wiele czynników, które wpływają na nasze zdrowie, tak fizyczne jak i psychiczne.

Najbardziej zaskoczył mnie rozdział III Urodziłeś się pod Panną, czy Lwem? Gdy na początku lektury przebiegłam wzrokiem po spisie treści i natknęłam się na to zdanie, pomyślałam, że jakieś zabobony i zadałam sobie pytanie, czy jest w ogóle sens to czytać? W trakcie lektury okazało się jednak, że Klimuszko w racjonalny sposób potrafił powiązać korelację kondycji fizycznej człowieka i jego inklinację do określonych chorób z miesiącem urodzenia.

Natomiast ostatnia część to już gotowe przepisy mieszanek ziołowych na konkretne schorzenia. Co ciekawe, Klimuszko jest zwolennikiem herbatek ziołowych z kilku ziół, a nigdy z jednego. Tłumaczy też dlaczego według niego takie są skuteczniejsze...

Książka interesująca, ja akurat mam III wydanie z przypisami specjalistów medycyny konwencjonalnej. No po prostu nie mogli się powstrzymać...

Urocza ramotka, która zawiera sporo fajnych i sensownych rad nt. zdrowego życia. Wiadomo, że nauka poszła do przodu, więc już nie ze wszystkimi informacjami w tej książce można się zgodzić, ale na pewno warto po nią sięgnąć i część wskazówek wdrożyć w życie.

Mądra książka tylko trudno tę wiedzę zastosować w obecnych czasach.

Mądra książka tylko trudno tę wiedzę zastosować w obecnych czasach.

Jak dla mnie książka obowiązkowa w każdym domu. Jestem z młodego pokolenia ale wiem że nie ma to jak zioła i domowe sposoby. W środku znajdziemy przepisy na różne schorzenia i dolegliwości ale (uwaga nie ma żadnych zdjęć w książce są same nazwy) książka raczej nie jest dla początkujących.

Wspaniała, przydatna książka - bardzo polecam!

Pomijając nieco tajemniczą osobę Ojca Klimuszki a koncentrując się na Jego "Ziołolecznictwie" mogę napisać z własnego doświadczenia oraz doświadczeń rodzinnych, że można sobie zaczerpnąć z tej książki przepisy na mieszanki ziołowe, które są skuteczne i pomagają na rozmaite dolegliwości a ponadto, znajdziemy też wskazówki, jak dokładnie zioła stosować + nieco wiedzy na ich temat oraz ogólnych zaleceń zdrowotnych.

Ojciec Klimuszko napisał swój poradnik w taki sposób, że można uzyskać skuteczną pomoc na niektóre dolegliwości, nawet bez potrzeby dalszych konsultacji z jakimś specjalistą od fitoterapii - wystarczy skorzystać ze spisanych przez niego porad.

p.s.
aha, warto pamiętać, żeby nie stosować kuracji ziołowych w całkowicie mechaniczny sposób i "na ślepo" - należy siebie i swój organizm obserwować podczas leczenia się ziołami i wychwytywać to, co istotne, bo bywa tak, że dana mieszanka służy dobrze jednej osobie, a druga osoba już potrzebuje czegoś nieco innego... albo też to, co na jednego zadziała najlepiej, drugiemu nie do końca przyniesie efekt i warto wtedy spróbować innego zestawu.

Gdybyśmy mieli możliwość spotkania się z Ojcem Klimuszką, to zapewne by nam doradził. Ponieważ jednak takiej możliwości nie ma, to musimy rozsądnie i uważnie kombinować samodzielnie, korzystając z Jego wskazówek. I nie lekceważmy ziół, bo ich działanie jest realne a niekiedy, szczególnie przy dłuższym użyciu, może być bardzo wyraziste i odczuwalne. Stosując je nieumiejętnie, zupełnie dowolnie (nie mając na ten temat wiedzy) i bez weryfikującej samoobserwacji można sobie również zaszkodzić.

Wspaniała, przydatna książka - bardzo polecam!

• Zioła
  • Zdrowie