W zgodzie ze sobą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04188-8
psychologia, dramat
okruszek

Ewa Woydyłło prowadzi z czytelnikiem rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako kategoria praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka. Doświadczenie to i tę mądrość można i trzeba doskonalić. Książka Ewy Woydyłło przybliża wiedzę, dzięki której łatwiej zrozumieć siebie i innych, a także żyć w zgodzie z samym sobą, co jest wykładnikiem zdrowia psychicznego każdego człowieka.

Aya | 2015-09-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2015

Ewa Woydyłło jest doktorem psychologii i psychoterapeutką o wieloletnim doświadczeniu. Nie słyszałam o niej, dopóki nie została mi polecona książka „W zgodzie ze sobą”.
Jak wiele osób mam dużo spraw na głowie i masę problemów. Na część z nich nie mam wpływu, część zaś wypływa ze mnie samej. Część ma podstawy, część jest zupełnie irracjonalna. Książka Ewy Woydyłło może jakoś mną nie wstrząsnęła ani nic, niemniej kilka rzeczy uświadomiła. Kiedy czytałam o niektórych przypadkach czy przykładach zachowań, widziałam w nich cień samej siebie.

Zmiana faktycznie jest możliwa. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze wygramy w pojedynkę. Nie bójmy się przyjąć pomocy, czy to rodziny, czy przyjaciół, czy psychologów lub psychiatrów. Jakby nie patrzeć, walka z samym sobą jest zapewne trudniejsza niż z kimś innym. Nie zamykajmy oczu na to, co dzieje się głęboko w naszym wnętrzu. Dajmy pomóc samym sobie - wstępem może być ta książka.

motylek | 2015-05-08

moja ulubiona autorka-psycholog w przystepny,niewydumany sposób radzi jak zyc by było nam lepiej.Polecam inne jej książki Poprawka z matury,Zaproszenie do zycia,bo jesteś człowiekiem/o depresji/,sekrety kobiet i moje ulubione Buty szczescia

magenta | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Do autobusu, do kieszeni, na szybko, na początek. Jak się okazało takie też było założenie autorki. Polecam dla tych, którzy są na starcie w poszukiwaniu siebie.

pp2018 | 2015-01-02

Bardzo przyjemne czytadło, pozwala spojrzeć na pewne sprawy pod innym kątem. Polecam.

Tatiana | 2016-02-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjny obraz wnętrza, który otworzył mi oczy na siebie samą.

Niezła_żona | 2011-07-07

Czyli czym jest zdrowy egoizm :)

Ronda | 2016-02-01
Przeczytana: 31 grudnia 2015