dwadzieścia jeden liter / ten letters

Seria: Liberatura
Wydawnictwo: Ha!art
poezja
Róża_Bzowa

Tom poezji składający się ze skomponowanego po liberacku drukowanego woluminu oraz poematu kinetycznego Primum Mobile na płycie DVD. Wydanie dwujęzyczne, w przekładzie Katarzyny Bazarnik. Książka, która przełamuje kolejne bariery w literaturze, awangarda XXI wieku.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/

Wciągająca (dosłownie) podróż w głąb tekstu, znaczeń. Autor eksploruje słowa, zdania, frazy. Zagłębia się w niezmierzoną przestrzeń pomiędzy literami w słowie. Nigdy bym nie przypuszczała, ile wartości i znaczeń stoi za jedną, z pozoru prostą, frazą czy dwuliterowym słowem.

Tekst polski i angielski, dzięki czemu przy okazji możemy zobaczyć jak wiele jest różnic znaczeniowych.
I dowiedzieć się, że to polski właśnie jest bardziej żywym, elastycznym i plastycznym językiem. I głębszym znaczeniowo i mentalnie.

Niedawno, w jakiejś klasyfikacji, widziałam, że język polski należy do grupy ekstremalnie trudnych do nauczenia.
Jestem dumną jego użytkowniczką w stopniu biegłym.

AnnaSikorska | 2017-01-01
WeronikaStępkowska | 2016-07-31