Religie. Geneza, wiara, tradycja

Tłumaczenie: Helena Gardocka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "??izmy?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
...isms. Understanding Religions
978-83-245-9504-4
religia
Wiktoria

Jest to kolejna książka w serii ??izmy? - dwie poprzednie dotyczyły sztuki i architektury. W tym tomie znajdują się informacje o religiach świata, ich pochodzeniu, prawdach wiary, sztuce i architekturze z nimi związanymi. Materiał został w tej książce uporządkowany w kilku rozdziałach poświęconych kolejno judaizmowi, chrześcijaństwu, islamowi, buddyzmowi, hinduizmowi i wielu innym religiom. Każdy z tych rozdziałów jest podzielony na części poświęcone rozmaitym odłamom danego wyznania i sektom. Opisana została również geneza, cechy szczególne i wyróżniające każde wyznanie spośród innych religii. Prezentacje wzbogacono o mapy z zaznaczonymi miejscami powstania określonego wyznania oraz o tablice chronologiczne z okresem, w jakim kształtowała się dana religia.

Czołczomiaka | 2011-09-21
Przeczytana: 04 lipca 2011

Książka jest tak jakby "małym streszczeniem" przedstawionych w niej religii. Moim zdaniem za mało na temat zasad i doktryn. Co prawda są wymienione pojęcia, które warto sprawdzić ale niestety ich znaczenie trzeba znaleźć w słowniku lub internecie, a przecież można by było zapisać to w "Religiach". Jej zaletą są na pewno zdjęcia przedstawiające sztukę, miejsca kultu i ludzi związanych z poszczególnymi religiami.
Jak dla mnie nic specjalnego, ale nie można oczekiwać zbyt wiele od 150-stronicowej książki, którą w połowie stanowi tekst a w połowie zdjęcia.

reyvena | 2014-07-23

Jeśli ktoś lubi historię, tak książka jest dla niego ,ale nie dowie się z niej o tradycjach, świętach lub obrządkach.

LordVaderJunior | 2017-05-04
heksa144 | 2013-09-11