Miłość i zbrodnia

Cykl: Metanoja - saga przyszłości (tom 2)
Wydawnictwo: Agencja SGK
Kasia

Jest rok 2100. Unia Europejska - pogańskie superpaństwo nie obejmuje jedynie Słowacji. Kościół katolicki jest słaby, zliberalizowany i zinfiltrowany przez neopogaństwo. Nowy papież chce "przemeblować" Kościół i Europę, doprowadzić do tego, co zdarzyło się w pierwszych wiekach. Między innymi wspiera grupę Polaków, którzy tworzą pod Warszawą enklawę chrześcijaństwa - Metanoję. Powstaje tam uniwersytet, z którego ma przyjść odrodzenie Polski. Powstaje też, za sprawą papieża, niewielka diecezja Metanoja, która ma być przykładem i zaczynem dla całego Kościoła. Pojawiają się młodzi ludzie, którzy chcą służyć tej sprawie. Część akcji toczy się na Słowacji gdzie bohaterowie wyjeżdżają odpocząć, zintegrować się, nabyć podstawowej formacji intelektualnej. Poznajemy ich w codziennym życiu pełnym radości, humoru, zadumy i wzruszenia. Śledzimy narodziny przyjaźni i miłości. Służby specjalne Unii Europejskiej robią wszystko, by nie dopuścić do rozwoju Metanoi posuwając się nawet do zbrodni.

źródło opisu: Agecja SGK, 2000

Antoni Leśniak | 2014-11-21