Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów

Autor:
Seria: Poradniki psychologiczne [Rebis]
tłumaczenie
Piotr Żak
Body language. How to read others thoughts by their gestures
wydawnictwo
Jedność
mowa ciała, psychologia
poradniki
typ
papier
6,66 (127 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Książka jest znakomitym wprowadzeniem do intrygującej sztuki odczytywania mowy ciała. Autor przez wiele lat obserwował ludzi w przeróżnych okolicznościach. Wyniki tych obserwacji przedstawił w tej książce. Autor daje praktyczne wskazówki, jak właściwie odczytywać mowę ciała naszych rozmówców i jak, przy pomocy gestów i póz, tak wpływać na ich decyzje, aby osiągnąć zamierzony przez nas cel.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Halina | 2012-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2012

W tej, na pozór krótkiej, książce, zawarte jest niemalże cały język naszych ciał. Pease w swojej "Mowie ciała" wyjaśnia prawie każdy gest, tłumaczy okoliczności, w jakich może on wystąpić i jak go odczytać, w zależności od sytuacji. Następnie pozwala swoim czytelnikom sprawdzić, czego się nauczyli, na podstawie samodzielnego odczytywania emocji i myśli z rysunków. Zwykły człowiek, zupełnie niezorientowany w tajemniczym języku, jakim jest mowa ciała, może zostać prawdziwym mistrzem w dziedzinie interpretowania mowy ciała.

Michał | 2013-05-12
Przeczytana: 2007 rok

Najlepsza książka o mowie ciała z jaką się spotkałem.Do tego opatrzona świetnymi,szczegółowymi rysunkami i schematami.

Daniel | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Czyny i rzeczy może i bardzo oczywiste, które dzieją się wokół nas,a nie zdajemy sobie z nich sprawy; Ta książka nas uświadamia o nich. Jak zachowujemy się w pewnych sytuacjach, jakie impulsy zdradzają nasze emocje. Książka bardzo dobra, aby wejść w psychologię. Szybko się czyta i może być przydatna dla tych, co chcą polepszyć swój kontakt z ludźmi.

axa99999 | 2014-07-26

Nie żałuje, że ją przeczytałam lecz jest wiele niepotrzebnych elementów, które tylko sprawiają, że można się do niej zniechęcić.

Kamil | 2013-06-27

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku