Body language. How to read others thoughts by their gestures
mowa ciała, psychologia
poradniki

Książka jest znakomitym wprowadzeniem do intrygującej sztuki odczytywania mowy ciała. Autor przez wiele lat obserwował ludzi w przeróżnych okolicznościach. Wyniki tych obserwacji przedstawił w tej książce. Autor daje praktyczne wskazówki, jak właściwie odczytywać mowę ciała naszych rozmówców i jak, przy pomocy gestów i póz, tak wpływać na ich decyzje, aby osiągnąć zamierzony przez nas cel.

popiszsieplay | 2018-01-02
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Gdy dochodzi do rytuału zalotów, większość mężczyzn jest w tym tak skutecznych, jak ktoś stojący w rzece i próbujący ogłuszyć płynącą rybę uderzając ją w głowę wielkim kijem."

O jakże nieświadoma byłam znaczenia wykonywanych przeze mnie niektórych gestów!

Książka ta stanowi dobry wstęp do języka ciała. Jak każdy język składa się on z wyrazów, zdań i interpunkcji. Tylko jeśli umieścimy je w odpowiednim kontekście, możemy w pełni odczytać ich znaczenie.
Dzięki lekturze wiem już, dlaczego grając w planszówki mam ochotę konkurować z pozostałymi graczami. To wszystko wina stołu :D
Dowiedziałam się też czemu siedząc w niektórych miejscach jest nam dobrze, a w innych przyspiesza oddech i wzrasta ciśnienie. To z kolei nawiązanie do pierwotnych instynktów.
Autor (przytaczając sytuacje społeczne i biznesowe) chciał nauczyć czytelników jak prowadzić fachowe obserwacje, wykrywając i rozszyfrowując zachowania niewerbalne innych, aby móc skuteczniej z nimi współdziałać. Czy mu się to udało?...

Halina | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 16 lipca 2012

W tej, na pozór krótkiej, książce, zawarte jest niemalże cały język naszych ciał. Pease w swojej "Mowie ciała" wyjaśnia prawie każdy gest, tłumaczy okoliczności, w jakich może on wystąpić i jak go odczytać, w zależności od sytuacji. Następnie pozwala swoim czytelnikom sprawdzić, czego się nauczyli, na podstawie samodzielnego odczytywania emocji i myśli z rysunków. Zwykły człowiek, zupełnie niezorientowany w tajemniczym języku, jakim jest mowa ciała, może zostać prawdziwym mistrzem w dziedzinie interpretowania mowy ciała.

Michał | 2013-05-12
Przeczytana: 2007 rok

Najlepsza książka o mowie ciała z jaką się spotkałem. Do tego opatrzona świetnymi, szczegółowymi rysunkami i schematami.

DarekPank | 2015-09-16
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo ciekawa pozycja o tym jak nasze ciało zdradza nasze zamiary/myśli.
Jak kobieta stojąca obok okazuje zainteresowanie nie tylko spojrzeniem, ale i gestykulacją podczas mówienia, czy układem stóp gdy stoi obok? Jak odbierać zachowanie słuchaczy podczas wypowiedzi i kiedy rozpoznać, że są znużeni, albo uważają, że wiedzą coś lepiej?
Oczywiście zawsze są wyjątki od reguły i samo podparcie brody może oznaczyć zarówno znudzenie, jak i uważne słuchanie. Wtedy jednak należy wesprzeć się interpretacją innych sygnałów takich jak wzrok, ton mowy etc…Książka zawiera zwięzłe opisy wraz z poglądowymi ilustracjami jak odczytywać intencje z zachowania otaczających nas ludzi.
Wiedza przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Polecam każdemu.

Janku Janecki | 2016-11-28

Jedna z lepszych książke o mowie ciała jaką czytałem.

Za sobą posiadam cztery tytuły różnych autoraów w tej kwestii.

Po nich wszystkich dochodze do wniosku, że Allan idealnie zbiera i przedstawia aspekty mowy niewerbalnej.

Posiadam w tej książce wiele notatek praktycznie przy większości obrazków opisałem nazwiska osób mi znanych oraz sytuacje, w których zachowywali się tak jak bohaterowie tej książki.

Dochodzę również do wniosku, że jedna pozycja z aspektu mowy ciała (dobra pozycja) jest wystarczająca aby zrozumieć jej aspekt. W większości książek powtarza się dokładnie to co możemy znaleźć w tej.

Daniel Wytrwał | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Czyny i rzeczy może i bardzo oczywiste, które dzieją się wokół nas,a nie zdajemy sobie z nich sprawy; Ta książka nas uświadamia o nich. Jak zachowujemy się w pewnych sytuacjach, jakie impulsy zdradzają nasze emocje. Książka bardzo dobra, aby wejść w psychologię. Szybko się czyta i może być przydatna dla tych, co chcą polepszyć swój kontakt z ludźmi.

Szymon_Gwiazda | 2017-12-28
Na półkach: Nauka, Przeczytane
Przeczytana: 31 października 2016

Podtytuł nie świadczy, że jest to podręcznik dla początkujących telepatów, lecz poradnik dla korpów, akwizytorów i innych wciskaczy polis lub lokat, lecz nie tylko dla nich.

Zawiera sporo ciekawych informacji ogólnie o mowie ciała, postawie, gestach, mimice, meblowaniu biura, pozycji przy stole, a nawet zachowaniu na plaży. Czyta się łatwo i szybko (zasługa w tym dużej ilości ilustracji, ale one znacznie ułatwiają przyswojenie treści), niemniej jednak odczytywanie tych znaków w realu wymaga dłuższej praktyki. Warto jednak poćwiczyć i choćby na sobie samym poanalizować, jak się zachowujemy.

Dwa zastrzeżenia, pierwsze historyczne, drugie geograficzne. Jak w Wielkiej Grze "zacznę od drugiego". Autor skupia się na kręgu anglosaskim, a tamtejsze zwyczaje i praktyki niekiedy różnią się od przyjętych w kraju nad Vistulą und Oder.

A po pierwsze książka napisana w roku '81** trąci nie tylko myszką, ale strasznie starym oposem, co widać nie tylko po fryzurach i ubiorach ludzi na...

Dawid | 2016-01-31

Plusy i minusy książki:
+ Prosty język który sprawia że łatwo się ją czyta
+ dużo ilustracji
+ treściwa i konkretna
- zbyt upraszcza temat mowy ciała
- niektóre rysunki są nieco nieczytelne
- nie wyczerpuje tematu mowy ciała i obserwacji drugiego człowieka
Polecam jeżeli nie czytałeś jak dotąd nic na temat mowy ciał. Doskonały i lekki wstęp do tematu. Nie polecam osobą które chcą na poważnie zająć się tematem i szukają profesjonalnej wiedzy.

axa99999 | 2014-07-26

Nie żałuje, że ją przeczytałam lecz jest wiele niepotrzebnych elementów, które tylko sprawiają, że można się do niej zniechęcić.

Kamil Boguta | 2013-06-27
Przeczytana: 2001 rok