Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów

Tłumaczenie: Piotr Żak
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Jedność
Body language. How to read others thoughts by their gestures
mowa ciała, psychologia
poradniki

Książka jest znakomitym wprowadzeniem do intrygującej sztuki odczytywania mowy ciała. Autor przez wiele lat obserwował ludzi w przeróżnych okolicznościach. Wyniki tych obserwacji przedstawił w tej książce. Autor daje praktyczne wskazówki, jak właściwie odczytywać mowę ciała naszych rozmówców i jak, przy pomocy gestów i póz, tak wpływać na ich decyzje, aby osiągnąć zamierzony przez nas cel.

popiszsieplay | 2017-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2017

O jakże nieświadoma byłam znaczenia wykonywanych przeze mnie niektórych gestów!

Książka ta stanowi dobry wstęp do języka ciała. Jak każdy język składa się on z wyrazów, zdań i interpunkcji. Tylko jeśli umieścimy je w odpowiednim kontekście, możemy w pełni odczytać ich znaczenie.
Dzięki lekturze wiem już, dlaczego grając w planszówki mam ochotę konkurować z pozostałymi graczami. To wszystko wina stołu :D
Dowiedziałam się też czemu siedząc w niektórych miejscach jest nam dobrze, a w innych przyspiesza oddech i wzrasta ciśnienie. To z kolei nawiązanie do pierwotnych instynktów.
Autor (przytaczając sytuacje społeczne i biznesowe) chciał nauczyć czytelników jak prowadzić fachowe obserwacje, wykrywając i rozszyfrowując zachowania niewerbalne innych, aby móc skuteczniej z nimi współdziałać. Czy mu się to udało? Jak dla mnie - nie do końca. Napisana merytorycznie, zawiera sporo przykładów i obrazków(!), jednak wciąż jest to tylko teoria.

"Chcąc studiować sztukę mowy ciała, możesz...

Halina | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 16 lipca 2012

W tej, na pozór krótkiej, książce, zawarte jest niemalże cały język naszych ciał. Pease w swojej "Mowie ciała" wyjaśnia prawie każdy gest, tłumaczy okoliczności, w jakich może on wystąpić i jak go odczytać, w zależności od sytuacji. Następnie pozwala swoim czytelnikom sprawdzić, czego się nauczyli, na podstawie samodzielnego odczytywania emocji i myśli z rysunków. Zwykły człowiek, zupełnie niezorientowany w tajemniczym języku, jakim jest mowa ciała, może zostać prawdziwym mistrzem w dziedzinie interpretowania mowy ciała.

Michał | 2013-05-12
Przeczytana: 2007 rok

Najlepsza książka o mowie ciała z jaką się spotkałem. Do tego opatrzona świetnymi, szczegółowymi rysunkami i schematami.

DarekPank | 2015-09-16
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo ciekawa pozycja o tym jak nasze ciało zdradza nasze zamiary/myśli.
Jak kobieta stojąca obok okazuje zainteresowanie nie tylko spojrzeniem, ale i gestykulacją podczas mówienia, czy układem stóp gdy stoi obok? Jak odbierać zachowanie słuchaczy podczas wypowiedzi i kiedy rozpoznać, że są znużeni, albo uważają, że wiedzą coś lepiej?
Oczywiście zawsze są wyjątki od reguły i samo podparcie brody może oznaczyć zarówno znudzenie, jak i uważne słuchanie. Wtedy jednak należy wesprzeć się interpretacją innych sygnałów takich jak wzrok, ton mowy etc…Książka zawiera zwięzłe opisy wraz z poglądowymi ilustracjami jak odczytywać intencje z zachowania otaczających nas ludzi.
Wiedza przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Polecam każdemu.

Janku Janecki | 2016-11-28

Jedna z lepszych książke o mowie ciała jaką czytałem.

Za sobą posiadam cztery tytuły różnych autoraów w tej kwestii.

Po nich wszystkich dochodze do wniosku, że Allan idealnie zbiera i przedstawia aspekty mowy niewerbalnej.

Posiadam w tej książce wiele notatek praktycznie przy większości obrazków opisałem nazwiska osób mi znanych oraz sytuacje, w których zachowywali się tak jak bohaterowie tej książki.

Dochodzę również do wniosku, że jedna pozycja z aspektu mowy ciała (dobra pozycja) jest wystarczająca aby zrozumieć jej aspekt. W większości książek powtarza się dokładnie to co możemy znaleźć w tej.

Daniel Wytrwał | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Czyny i rzeczy może i bardzo oczywiste, które dzieją się wokół nas,a nie zdajemy sobie z nich sprawy; Ta książka nas uświadamia o nich. Jak zachowujemy się w pewnych sytuacjach, jakie impulsy zdradzają nasze emocje. Książka bardzo dobra, aby wejść w psychologię. Szybko się czyta i może być przydatna dla tych, co chcą polepszyć swój kontakt z ludźmi.

Dawid | 2016-01-31

Plusy i minusy książki:
+ Prosty język który sprawia że łatwo się ją czyta
+ dużo ilustracji
+ treściwa i konkretna
- zbyt upraszcza temat mowy ciała
- niektóre rysunki są nieco nieczytelne
- nie wyczerpuje tematu mowy ciała i obserwacji drugiego człowieka
Polecam jeżeli nie czytałeś jak dotąd nic na temat mowy ciał. Doskonały i lekki wstęp do tematu. Nie polecam osobą które chcą na poważnie zająć się tematem i szukają profesjonalnej wiedzy.

axa99999 | 2014-07-26

Nie żałuje, że ją przeczytałam lecz jest wiele niepotrzebnych elementów, które tylko sprawiają, że można się do niej zniechęcić.

Kamil Boguta | 2013-06-27
Przeczytana: 2001 rok