Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów

Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Jedność
tłumaczenie
Piotr Żak
Body language. How to read others thoughts by their gestures
mowa ciała, psychologia
poradniki

Książka jest znakomitym wprowadzeniem do intrygującej sztuki odczytywania mowy ciała. Autor przez wiele lat obserwował ludzi w przeróżnych okolicznościach. Wyniki tych obserwacji przedstawił w tej książce. Autor daje praktyczne wskazówki, jak właściwie odczytywać mowę ciała naszych rozmówców i jak, przy pomocy gestów i póz, tak wpływać na ich decyzje, aby osiągnąć zamierzony przez nas cel.

• Bestseller

Koniec warty
Stephen King

7,23 (136 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,09 (22 ocen i opinii)

6,85 (53 ocen i opinii)
Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska

7,15 (26 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,82 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Halina | 2012-07-17
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2012

W tej, na pozór krótkiej, książce, zawarte jest niemalże cały język naszych ciał. Pease w swojej "Mowie ciała" wyjaśnia prawie każdy gest, tłumaczy okoliczności, w jakich może on wystąpić i jak go odczytać, w zależności od sytuacji. Następnie pozwala swoim czytelnikom sprawdzić, czego się nauczyli, na podstawie samodzielnego odczytywania emocji i myśli z rysunków. Zwykły człowiek, zupełnie niezorientowany w tajemniczym języku, jakim jest mowa ciała, może zostać prawdziwym mistrzem w dziedzinie interpretowania mowy ciała.

Michał | 2013-05-12
Przeczytana: 2007 rok

Najlepsza książka o mowie ciała z jaką się spotkałem. Do tego opatrzona świetnymi, szczegółowymi rysunkami i schematami.

DarekPank | 2015-09-16
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo ciekawa pozycja o tym jak nasze ciało zdradza nasze zamiary/myśli.
Jak kobieta stojąca obok okazuje zainteresowanie nie tylko spojrzeniem, ale i gestykulacją podczas mówienia, czy układem stóp gdy stoi obok? Jak odbierać zachowanie słuchaczy podczas wypowiedzi i kiedy rozpoznać, że są znużeni, albo uważają, że wiedzą coś lepiej?
Oczywiście zawsze są wyjątki od reguły i samo podparcie brody może oznaczyć zarówno znudzenie, jak i uważne słuchanie. Wtedy jednak należy wesprzeć się interpretacją innych sygnałów takich jak wzrok, ton mowy etc…Książka zawiera zwięzłe opisy wraz z poglądowymi ilustracjami jak odczytywać intencje z zachowania otaczających nas ludzi.
Wiedza przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Polecam każdemu.

Daniel Wytrwał | 2014-01-09
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Czyny i rzeczy może i bardzo oczywiste, które dzieją się wokół nas,a nie zdajemy sobie z nich sprawy; Ta książka nas uświadamia o nich. Jak zachowujemy się w pewnych sytuacjach, jakie impulsy zdradzają nasze emocje. Książka bardzo dobra, aby wejść w psychologię. Szybko się czyta i może być przydatna dla tych, co chcą polepszyć swój kontakt z ludźmi.

Dawid | 2016-01-31

Plusy i minusy książki:
+ Prosty język który sprawia że łatwo się ją czyta
+ dużo ilustracji
+ treściwa i konkretna
- zbyt upraszcza temat mowy ciała
- niektóre rysunki są nieco nieczytelne
- nie wyczerpuje tematu mowy ciała i obserwacji drugiego człowieka
Polecam jeżeli nie czytałeś jak dotąd nic na temat mowy ciał. Doskonały i lekki wstęp do tematu. Nie polecam osobą które chcą na poważnie zająć się tematem i szukają profesjonalnej wiedzy.

axa99999 | 2014-07-26

Nie żałuje, że ją przeczytałam lecz jest wiele niepotrzebnych elementów, które tylko sprawiają, że można się do niej zniechęcić.

Kamil Boguta | 2013-06-27
Przeczytana: 2001 rok