Dzień Orła

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Cykl: Agenci Hendersona (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Eagle Day
Agnieszka

Henderson, Rosie, Paul, Marc i PT Bivott, czternastoletni Amerykanin z kryminalną przeszłością, osiedlają się na farmie niedaleko Calais, w niebezpiecznej misji odkrywania niemieckich planów inwazji na Wielką Brytanię. Gromadzone nazistowskie wojska mają uderzyć przed zimą, najprawdopodobniej we wrześniu nadejdzie „Eagle Day". By do niego nie dopuścić, RAF musi zniszczyć wrogą flotę, ale ogień nieprzyjacielski z północnych wybrzeży Francji jest zabójczy, a zakamuflowanych barek, którymi ma być przeprawiona niemiecka armia, zupełnie nie widać w nocy. Henderson i jego młodzi agenci układają plan poprowadzenia brytyjskich bombowców ku celom. Ryzyko, które podejmują, nie mogło być większe.

isobel | 2012-05-19

Z książkami pana Muchamore zapoznałam się po raz pierwszy z serią "Cherub". Pan Muchamore ma bardzo charakterystyczny styl pisania. Lekki, przyjemny, nie boi się umieszczać w książce drastycznych, bulwersujących i brutalnych scen. Jednocześnie Muchamore potrafi pisać tak, że nie w sposób oderwać się od książki.
Seria Henderson Boys urzekła mnie absolutnie. Akcja toczy się w roku 1940; głównymi bohaterami są Marc Kilgour, Paul i Rosie Clarke oraz Charles Henderson: brytyjski szpieg - twórca siatki szpiegowskiej CHERUB. Książka wciąga od pierwszej strony, treść nie jest ani trochę przewidywalna, miejscami potrafi rozbawić.
Ja osobiście najbardziej z bohaterów polubiłam Paula i Marc'a, a także P.T'a Bivott oraz - o dziwo do Charles'a.
Jeżeli wprost przepadacie za szpiegowskimi powieściami, niespodziewanymi zwrotami akcji, ciekawymi bohaterami i historycznym tłem - jak najbardziej polecam.

AgnElsha | 2015-05-21
Przeczytana: 14 maja 2015

Bardzo fajna książka. Akcja praktycznie nigdy się nie kończy i nie można oderwać od niej oczu. Fajna przygodówka której zakończenia nie da się przewidzieć.

Kaskaderka016 | 2013-02-11
Przeczytana: 07 lutego 2013

Henderson, Marc, Rosie, Paul, PT i Maxine przedostają się na ściścle kontrolowany teren północnej części Francji. Ich celem jest zdobycie jak największej ilości informacji dotyczących tzw. dnia orła.

Fajna część :) Już na końcu się domyśliłam co znaczy CHERUB. Bardzo miło się czyta. Można się dużo dowiedzieć o tamtych czasach a przy okazji dobrze się bawić. Polecam wszystkim fanom CHERUBA i nie tylko!

Zed | 2013-05-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Moja recenzja- http://ideaoflife-cityofbooks.blogspot.com/2013/04/przeniesmy-sie-do-okupowanej-francji.html

klaudiabla2 | 2011-10-22
Przeczytana: 11 października 2011

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę w bibliotece od razu musiałam ją wypożyczyć. Okazało się, że jednak trochę różni się od Cheruba. Przecież dzieje się w zupełnie innym okresie.
Grupa nastoletnich uciekinierów: Rosie, Paul, P.T. I Marc trafia w sam środek wojennej zawieruchy. Mają szczęście, że postanawia się nimi zaopiekować brytyjski szpieg Charles Henderson. Muszą oni podjąć wiele ważnych decyzji i postawić sobie pytanie. Co znaczy dla nich ojczyzna?
Akcja pędzi do przodu cały czas nie sposób się od niej oderwać. Wiele razy drżałam na myśl co stanie się z bohaterami.
Jednak pierwsze co rzuca się w oczy to brutalność. I to niezwykła, na każdym kroku w całej książce. Dla czytelników o słabych nerwach na pewno nie wskazane. Dzięki takim lekturom przekonuje się, że pozycje o wojnie są nie dla. Cały czas mam przed oczami straszne sceny, w których ginie wiele osób. Tym bardziej, że autor dużo razy wspominał o Polakach. Nie wiem, jednym te sceny do gustu nie przypadną, innym tak. Z...

Amy392 | 2011-10-17
Przeczytana: 17 października 2011

Rok 1940. Grupa dzieci, pod opieką brytyjskiego tajnego agenta Charlesa Hendersona, po nieudanej ucieczce do Anglii zamieszkuje w miasteczku portowym, należącym do francuskiej strefy zmilitaryzowanej. Wkrótce Henderson otrzymuje zadanie, od którego powodzenia może zależeć dalszy los wojny. Dzieci, wśród których są: trzynastoletnia Rosie, jej młodszy o dwa lata brat Paul, nastoletni Marc - sierota z francuskiego przytułku oraz P.T. Bovitt - piętnastolatek z kryminalną przeszłością, mają pomóc brytyjskiemu szpiegowi w tej ważnej misji. Czy im się powiedzie?
Sensacyjna powieść dla młodzieży, rozgrywająca się w czasie II wojny światowej. Druga część serii "Agenci Hendersona". Dużo akcji i napięcia. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam.
Gorąco polecam!!!!

TheXsawer | 2012-12-20
Przeczytana: 01 lipca 2011

Każda książka tego autora jest BOSKA. Jego książki przeczytałem w wieku 11 lat. Polecam z całego serca.

agent_mamrot | 2012-08-06

Tak samo dobre jak seria Cherub polecam

Nadeine | 2011-08-24

„Dzień orła to dzień zniszczenia”

Nieletni szpiedzy mogą pomóc w II wojnie światowej. Sęk w tym, że organizacja zrzeszająca nastolatków w tym celu zwyczajnie nie istnieje, a brytyjski agent Charles Henderson jeszcze nie wpadł na taki pomysł. Ale to się zmieni już niedługo.

Wypłynięcie statkiem do Wielkiej Brytanii przyniosło klęskę Rosie i Paulowi, ale na szczęście ponownie ich losy splotły się ściśle z Hendersonem i Markiem. Tym razem dzieciaki i dwójka dorosłych – Charles i Maxime – zmuszeni będą pokrzyżować plany Hitlera i jego żołnierzy, szczególnie poznać datę Dnia orła, czyli dnia, w którym rozpoczęty ma być nalot na Wielką Brytanię. Pojawi się też chłopak z wątpliwą przeszłością i tysiącami dolarów, P.T., który mimo że pomoże im w samobójczej misji, będzie ciągle traktowany przez większość z nieufnością. Dokumenty przepadły w katastrofie statku płynącego do Anglii, ale Henderson nie poddaje się i zamierza uratować ojczyznę za wszelką cenę. Włamanie się do ważnych dokumentów,...

Kaj | 2010-10-29

Kompletnie nieprzekonujące w porównaniu z Cherubem.