Dzień Orła

Okładka książki Dzień Orła Robert Muchamore
Okładka książki Dzień Orła
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Agenci Hendersona (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agenci Hendersona (tom 2)
Eagle Day
Egmont Polska
2010-01-01
2010-01-01
Bartłomiej Ulatowski

W końcu wyjaśnił się skrót H.E.R.U.B

W końcu wyjaśnił się skrót H.E.R.U.B

Bardzo fajna książka. Akcja praktycznie nigdy się nie kończy i nie można oderwać od niej oczu. Fajna przygodówka której zakończenia nie da się przewidzieć.

Super książka, nieco brutalna ale i tak super

Super książka, nieco brutalna ale i tak super

Moja recenzja- http://ideaoflife-cityofbooks.blogspot.com/2013/04/przeniesmy-sie-do-okupowanej-francji.html

Henderson, Marc, Rosie, Paul, PT i Maxine przedostają się na ściścle kontrolowany teren północnej części Francji. Ich celem jest zdobycie jak największej ilości informacji dotyczących tzw. dnia orła.

Fajna część :) Już na końcu się domyśliłam co znaczy CHERUB. Bardzo miło się czyta. Można się dużo dowiedzieć o tamtych czasach a przy okazji dobrze się bawić. Polecam wszystkim fanom CHERUBA i nie tylko!

Każda książka tego autora jest BOSKA. Jego książki przeczytałem w wieku 11 lat. Polecam z całego serca.

Z książkami pana Muchamore zapoznałam się po raz pierwszy z serią "Cherub". Pan Muchamore ma bardzo charakterystyczny styl pisania. Lekki, przyjemny, nie boi się umieszczać w książce drastycznych, bulwersujących i brutalnych scen. Jednocześnie Muchamore potrafi pisać tak, że nie w sposób oderwać się od książki.
Seria Henderson Boys urzekła mnie absolutnie. Akcja toczy się w roku 1940; głównymi bohaterami są Marc Kilgour, Paul i Rosie Clarke oraz Charles Henderson: brytyjski szpieg - twórca siatki szpiegowskiej CHERUB. Książka wciąga od pierwszej strony, treść nie jest ani trochę przewidywalna, miejscami potrafi rozbawić.
Ja osobiście najbardziej z bohaterów polubiłam Paula i Marc'a, a także P.T'a Bivott oraz - o dziwo do Charles'a.
Jeżeli wprost przepadacie za szpiegowskimi powieściami, niespodziewanymi zwrotami akcji, ciekawymi bohaterami i historycznym tłem - jak najbardziej polecam.

Seria Henderson Boys urzekła mnie absolutnie. Akcja toczy...

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę w bibliotece od razu musiałam ją wypożyczyć. Okazało się, że jednak trochę różni się od Cheruba. Przecież dzieje się w zupełnie innym okresie.
Grupa nastoletnich uciekinierów: Rosie, Paul, P.T. I Marc trafia w sam środek wojennej zawieruchy. Mają szczęście, że postanawia się nimi zaopiekować brytyjski szpieg Charles Henderson. Muszą oni podjąć wiele ważnych decyzji i postawić sobie pytanie. Co znaczy dla nich ojczyzna?
Akcja pędzi do przodu cały czas nie sposób się od niej oderwać. Wiele razy drżałam na myśl co stanie się z bohaterami.
Jednak pierwsze co rzuca się w oczy to brutalność. I to niezwykła, na każdym kroku w całej książce. Dla czytelników o słabych nerwach na pewno nie wskazane. Dzięki takim lekturom przekonuje się, że pozycje o wojnie są nie dla. Cały czas mam przed oczami straszne sceny, w których ginie wiele osób. Tym bardziej, że autor dużo razy wspominał o Polakach. Nie wiem, jednym te sceny do gustu nie przypadną, innym tak. Z pewnością dzięki nimi wojna ukazana w ,,Dniu Orła” jest jeszcze prawdopodobniej opisana. Okładka nie podoba mi się, literówek nie znalazłam.

Na półkach: , , , , , , ,

Rok 1940. Grupa dzieci, pod opieką brytyjskiego tajnego agenta Charlesa Hendersona, po nieudanej ucieczce do Anglii zamieszkuje w miasteczku portowym, należącym do francuskiej strefy zmilitaryzowanej. Wkrótce Henderson otrzymuje zadanie, od którego powodzenia może zależeć dalszy los wojny. Dzieci, wśród których są: trzynastoletnia Rosie, jej młodszy o dwa lata brat Paul, nastoletni Marc - sierota z francuskiego przytułku oraz P.T. Bovitt - piętnastolatek z kryminalną przeszłością, mają pomóc brytyjskiemu szpiegowi w tej ważnej misji. Czy im się powiedzie?
Sensacyjna powieść dla młodzieży, rozgrywająca się w czasie II wojny światowej. Druga część serii "Agenci Hendersona". Dużo akcji i napięcia. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam.
Gorąco polecam!!!!

Tak samo dobre jak seria Cherub polecam