6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788360192177
historyczna
kasia85

"Bohaterem uroczej, choć już dziś zapomnianej książki "Przygody Pędrka Wyrzutka" jest dziwny stwór, który ma w sobie coś kociego, ch oć również przypomina rybę. Należałem do partii, pisywałem w "Trybunie Ludu", więc byłem kotem. Działałem w opozycji, byłem sprawozd awcą w RWE, publikowałem w "Gazecie Wyborczej", walczyłem o zwycięstwo "Solidarności", a więc byłem rybą. Niczego partii nie zawzięc zam, prócz samowiedzy, że popełniłem błąd życia. Niczego nie zawdzięczam też opozycji, prócz świadomości, że w godzinie prawdy staną łem po właściwej stronie" - od autora.

Dawid Maj | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Świetna książka, którą czytam już po raz 3 lub 4 (nie pamiętam). Bardzo dużo w niej humoru ale i sporo refleksji o życiu w "tamtych czasach".

danielbk | 2015-08-28
Na półkach: Przeczytane, Polskie