Pałac wiecznie żywy

historyczna

Wspaniały opis histori i teraźniejszości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, słynnego Pekinu. Dwujęzyczna wersja (polska i angielska) opowieści zwykłych budowniczych i ludzi, którzy wychowani zostali w cieniu rzeczywistym i symbolicznym Pałacu.

Grzegorz Ryld | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017

Największym plusem książki są ładne, różnorodne fotografie, jednak mały format wydania powoduje, że niekiedy zdjęcie podzielone jest rantem co utrudnia odbiór.
Jeżeli chodzi o tekst, jest to taki trochę rozbudowany felieton (plusem dla obcokrajowców jest angielska wersja językowa). Język jest dość prosty tak jakbyśmy szli na spacer i koleżanka opowiadałaby nam o Pałacu. Czyta to się łatwo i szybko. Jednak nie ma tam jakiś niewiarygodnych treści, dlatego uważam, że na tle innych pozycji varsavianistycznych (np. książka Waldemara Baraniewskiego) jest po prostu przeciętna. Szczególnie irytuje lewicowości autorki (np. w jaki sposób przedstawiony mógłby być na pomniku Adam Michnik) i ogólne stwierdzenie typu rewolucja demokratyczna, reżim kapitalistyczny. W moim odczuciu w 1989 roku nie odbyła się żadna rewolucja tylko po trochu wracamy do tego co zabrał nam komunizm a Warszawa do tego co zabrał jej Pałac i reżim komunistyczny.

Michael Shootbook | 2013-04-24
Na półkach: ~ D4, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Choć postać Agaty Passent mnie irytuje, a ilekroć ją widzę czuję jakbym patrzył na wiecznie naburmuszoną dziewczynkę z tzw. "dobrego domu", to jednak "Pałac wiecznie żywy" zaskoczył mnie. Ciekawy zbiór anegdot i faktów przedstawiony w formie felietonu rzuca jakby żywsze światło na legendarny Pałac Kultury i Nauki. Całości dopełniają liczne zdjęcia, niektóre widziane przeze mnie po raz pierwszy. Dobra pozycja jako odskocznia od kryminałów i thrillerów wśród których obracam się na co dzień.

MagdaLena85 | 2016-01-02
qudz | 2015-11-28