Menedżer skuteczny

Wydawnictwo: MT Biznes
Zarządzanie, Biznes, Finanse, Firma,
biznes, finanse

Dla osiągnięcia sensownej efektywności nie wystarczy być inteligentnym, ciężko pracować i znać się na rzeczy. Efektywność to coś odrębnego, coś innego. Ale nie wymaga ona jakiegoś specjalnego daru, specjalnych talentów czy specjalnego treningu. Nie wymaga w przypadku menedżera czegoś specjalnie skomplikowanego. Na efektywność składa się pewna suma nawyków i zabiegów, które przedstawia i omawia ta książka. Nie są one czymś wrodzonym. Przez 45 lat pracowałem jako konsultant z dziesiątkami menedżerów najrozmaitszych organizacji, dużych i małych, w biznesie, w agendach rządowych, związkach zawodowych, szpitalach, uniwersytetach, służbach komunalnych, z menedżerami amerykańskimi, europejskimi, latynoamerykańskimi, japońskimi, i nigdy nie natknąłem się na choćby jednego menedżera z natury, który by się po prostu skutecznym urodził. Wszyscy ci skuteczni musieli się efektywności nauczyć. I musieli ją praktykować tak długo, aż stała się ich drugą naturą. Ale też wszyscy, którzy pracowali nad tym, by stać się skutecznymi szefami, odnieśli w tym względzie sukcesy. Efektywności można się nauczyć, a co więcej uczyć się jej trzeba. Peter F. Drucker

źródło okładki: Własne

pkicman | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Pomimo wieku, książka porusza wiele wciąż aktualnych wątków. Zadziwiające jak wiele można znaleźć w niej zalążków metod, które w zostały rozwinięte przez takich guru jak m.in. Stephen Covey. Dla mnie książka jest głównie ciekawa ze względu na swoją historyczną wartość. Z drugiej strony pewną trudnością w przyswojeniu materiału są dość archaiczne przykłady pochodzące z początku XX w. i z okresu II Wojny Światowej. Choć ogólne ich przesłanie pozostaje aktualne, to przełożenie na współczesny świat nie zawsze jest oczywiste.

Paweł | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 lipca 2016

Odniosłem wrażenie że treść jest uniwersalna, ale nie przetrwała próby czasu. Odczułem że książka odnosi się do przykładów z lat 60tych które nie koniecznie sprawdzają się w obecnych czasach.
Ale dla każdego kto się rozwijać pozycja warta przeczytania i przemyślenia.

hincol44 | 2016-06-19

Świetna. Kwintesencja zarządzania i marnotrastwa czasu. Poradnik krok po kroku, jak być skutecznym.

Piotr | 2015-05-30

Ciągle aktualna, mimo zmieniającego się świata.