Liryki najpiękniejsze

83-89683-04-0
poezja
Leonor

Inne wydania

Zbiór zawiera: Legenda pierwszej miłości, Niezabudki kwiecie, Bławatek, Stokrotki, Róża, Powój, Lilie wodne, Dzwonki, Mitry, Fijołki, Kwiat paproci, Między nami nic nie było, Zwiędły listek, Posyłam kwiaty..., Ja ciebie kocham, Sonet, Sonet, Życzenie, Ach powiedz!, Ty czekaj mnie!, Rezygnacja, Powrót piosenki, Tęsknota, Anielskie chóry, Bez granic, Płaczącej, Dziwny sen, Idź dalej, Na śniegu, Uwielbienie, Myślałem, że to sen, Siwy koniu, Szumi w gaju brzezina, Błąka się wicher w polu, Nie będę cię rwała..., Przykro, przykro jest dębowi..., Wspomnienie, Pożegnalne słowo, Z podróży Dunajcem, Marzenie poranne, Endymion, Rada, Gdybym był młodszy, Karmelkowy wiersz, W albumie, Anakreontyk, Na pamiątkę, Jedna chwila, Różne łzy, Serenada, Sonet, Ach jak mi smutno!, Dzień i noc, Nawrócenie, Niezręczny, Dwa spotkania, Nokturno, Sonet, Przestroga, jedni i drudzy, Spóźniona odpowiedź, Gałązka jaśminu, Pijąc Falerno, Rozłączenie, Za moich młodych lat, Barkarola, Na początku, Szczęśliwa młodość, Miłość jak słońce, Gdy ostatnia róża zwiędła, Astry, Dzieje piosenki, Nie mów, Letni wieczór, Podczas burzy, Przy kominku, Sonet, Wicznie to samo, W noc czerwcową, Ta łza..., Sentymentalnej, Zimowym wieczorem, Ze skarbca prawd, Dla panny Laury R.

Marysieńka | 2012-01-22

W tomiku tym jest między innymi i ten wiersz:

Między nami nic nie było!
Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych,
Nic nas z sobą nie łączyło
Prócz wiosennych marzeń zdradnych;

Prócz tych woni, barw i blasków
Unoszących się w przestrzeni,
Prócz szumiących śpiewem lasków
I tej świeżej łąk zieleni;

Prócz tych kaskad i potoków
Zraszających każdy parów,
Prócz girlandy tęcz, obłoków,
Prócz natury słodkich czarów;

Prócz tych wspólnych, jasnych zdrojów,
Z których serce zachwyt piło,
Prócz pierwiosnków i powojów
Między nami nic nie było!
5 kwietnia 1870

Uwielbiam wręcz poezje Adama Asnyka. Mają w sobie tyle niesamowitego ciepła, liryzmu, miłości....Po prostu są cudowne....Co tu dużo mówić, czytajcie Asnyka......

Nola | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Dla mnie genialne i bardzo uwodzicielskie

Magdalena Gałaszewska | 2013-03-23
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Przepięknie wydanie, w którym zawarte są cudowne wiersze Asnyka. Co jeden, to więcej emocji, więcej zachwytu, wzruszeń i refleksji.
Przede wszystkim "Między nami nic nie było" i "Sonet: Jednego serca! tak mało, tak mało..." mnie urzekły, znakomicie odzwierciedlają uczucia.
Poezja to inny świat. Doskonale można w niej odnaleźć siebie.

sentymentalna | 2015-01-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jak nie przepadam za poezją, tak Asnyka uwielbiam. Ten tomik jest świetny, każdy wiersz opowiada jakąś ciekawą historię, a to lubię.

jkl803 | 2016-02-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane