Wiersze

Olka

Wołanie Eurydyki, Cztery ściany świata, Wygnanie z raju

Marysieńka | 2011-11-16
Przeczytana: 2009 rok

Jonasz Kofta kojarzy się przede wszystkim z piosenką poetycką. Właściwie to trudno się rozeznać, czy jakiś wiersz powstał jako piosenka, czy piosenka została umieszczona w tomiku w postaci wiersza...W tomiku tym wiele jest takich prawdziwych perełek - jak np. "Trzeba marzyć" czy znana ze świetnego wykonania Hanny Banaszak "Samba przed rozstaniem". Jonasz Kofta pisze w swoich wierszach o miłości, marzeniach, rozstaniach ale także o nas, ludziach i naszej codzienności...Klimat wierszy tego poety i pieśniarza jest bardzo ciepły, wyjątkowy...Jonasz Kofta zapewne bardzo kochał życie, świat, ludzi co w jego wierszach i piosenkach można zauważyć, bez wysiłku, wystarczy tylko zatopić się w lekturze jego poezji...Polecam.

Elodea | 2016-02-04
Przeczytana: 2007 rok

Absolutny "must have". Lekkość, czar, czysta przyjemność czytania wiersze, piosenki...tak bardzo znane, odkrywam na nowo za każdym razem. Ulubione wydanie!

shannon | 2013-01-25
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Poezje Kofty zna chyba każdy Polak, niekoniecznie koneser poezji. Myślę, że większość osób swoje pierwsze spotkanie z Koftą zawdzięcza jakiejś piosence. A te piosenki są niezapomniane i to przede wszystkim dzięki przejmującym tekstom.

Tomik zawiera takie właśnie, chwilami przyprawiające o dreszcze, mądre, niebanalne utwory, w tym takie jak "Pamiętajcie o ogrodach", "Samba przed rozstaniem" czy "Jej portret". Tchną nadzieją, mówią o miłości, rozstaniach i mają w sobie nerw, który nie pozwala zapomnieć o nich ot tak. Są wręcz nie do zapomnienia.

Broda | 2013-11-28
Przeczytana: 02 grudnia 2008

Mam ogromny sentyment do tego tomiku poezji. Wraz z kilkoma przyjaciółmi wybraliśmy kilka wierszy i dołożyliśmy do nich muzykę. Były koncerty, było bardzo fajnie. Lubię Jego wiersze, mają w sobie pewną lekkość i czyta się je z przyjemnością, a jeszcze lepiej się do nich tworzy muzykę.

Bałucki | 2017-06-08
KamilaZ | 2017-03-16